Svētki nav garants, ka nepiezagsies slimība. Rīcība, ja brīvdienās saslimst bērns
Foto: Shutterstock

Ilgi gaidītās Ziemassvētku brīvdienas pienākušas – ar sapostu māju, sarūpētām dāvanām pie izpušķotas eglītes un bagātīgi klātiem galdiem. Prieks būs gan pieaugušajiem, gan bērniem, tomēr neviens gads vēl nav pagājis, ka kādu mazo cilvēciņu nebūtu skārusi slimība.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Diemžēl, bet svētki nav garants, ka ar veselību nevar nekas atgadīties, tāpat vēlreiz un vēlreiz jāatgādina par elementāriem drošības pasākumiem, ko nereti svētku burzmā pieaugušie vienkārši piemirst. Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas (BKUS) speciālisti stāsta par to, ko darīt, ja bērns svētku laikā saslimis un ko noteikti vēlreiz būtu sev jāatgādina pieaugušajiem, kuri ir atbildīgi par mazajiem svētku svinētājiem.

Saldumu tūtas rada sekas mazajiem punčiem

Svētkos ierasta tradīcija ir bagātīgi klāti galdi un saldumu tūtas. Diemžēl ik gadu BKUS Neatliekamās medicīniskās palīdzības nodaļā vēršas daudzi bērnu, kuriem ir sūdzības par alerģijām, sāpošiem vēderiem un aizcietējumiem. Lai mazie vēderi būtu veseli, vecākiem būtu jāierobežo saldumu un balto miltu produktu patēriņu, un jāseko, lai arī svētku laikā ēdienkartē būtu arī augļi un dārzeņi, un tiktu pietiekami uzņemts ūdens vai citi nesaldināti šķidrumu.

Tāpat svētku brīvdienās Neatliekamajā medicīniskajā palīdzībā vēršas arī bērni ar vīrusiem un citām saslimšanām. Vidēji svētkos šī nodaļa vienā dienā uzņem ap 200 pacientu, taču ir bijušas reizes, kad ārstiem jāpalīdz arī krietni vairāk pacientiem. Kā norāda BKUS preses pārstāve Daiga Rauba, aptuveni katrs sestais bērns pērn svētku laikā tika stacionēts un palika ārstēties slimnīcā.

Tags

Bērnu klīniskā universitātes slimnīca Sarakstu karuselis Bērndārznieka veselība Bērndārznieks Mazuļa veselība Mazulis Zīdaiņa veselība un barošana Zīdainis
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form