Tikai savējie: pieci ieguvumi tam, ka Vecgada vakars jāsvin ģimenes lokā
Foto: Shutterstock

Atšķirībā no citiem gadiem, kad Jaunais gads sagaidīts skaļi, ar vērienu, plašākā draugu un radu kompānijā, šogad nāksies krietni piebremzēt un 2021. gadu sagaidīt vien savas ģimenes ietvaros. Ja gribas skumt, vērts paraudzīties no otras puses un pateikties pandēmijai, kas ļāvusi piebremzēt, – tam, ka Vecgada vakaru sagaidīsiet vien savējo lokā, var būt pat vairāki ieguvumi.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Ģimenes psiholoģe Olga Romaņiva vietnē "Letidor" izceļ piecus lielus plusus tam, ka plašas svētku svinēšanas iespējas šogad ir ierobežotas.

Jaunā gada svinībām – ģimenes svētku statuss


Lieldienās, Jāņos, Ziemassvētkos un Jaunajā gadā daudzi raduši braukt pie tuvākiem un tālākiem radiem ciemos, vienlaikus ciemojoties arī pie draugiem. 2020. gada aizvadīšanas vakars liks novērtēt to, ka arī Jauno gadu var sagaidīt tikai savas mājsaimniecības ietvaros. – sirsnīgāk un patiesāk, bez pārmērīgi skaļa troliņa. Un ja ir viena lieta, ko 2020. gads ir iemācījis, – būt uzmanīgākiem un pievērst lielāku vērību saviem mīļajiem.

Ģimenes tradīciju stiprināšana


Jaunā gada sagaidīšana mājās ir labs iemesls, lai atcerētos ģimenes tradīcijas. Piekritīsiet, ka ikvienā ģimenē šos svētkus aizvada citādi, vai ne? Ir tādas ģimenes, kur pulksten 21 jau svētku vakariņas paēstas un visi pošas garā pastaigā ārā, lai pusnakti sagaidītu, dedzinot brīnumsvecītes un paukšķinot šampanieša pudeles korķi. Savukārt citās ģimenēs svētku mielasts sākas īsi pirms pusnakts, lai turpinātos jau Jaunajā gadā. Laimīšu liešana, apņemšanās izteikšana, vēlēšanās un citas lietas piederas pie lietas. Vēl kādam svarīgi ir galdā vienmēr likt rasola bļodu vai pīrādziņus. "Katrai ģimenei ir savas Jaunā gada tradīcijas, kuras nodod tālāk no paaudzes paaudzē. Tas ģimenei liek justies tuvākai ne tikai radniecīgi, bet arī garīgi," norāda ģimenes psiholoģe.

Iespēja uzlabot attiecības ģimenē


"Dažiem Jaunais gads var būt pasākums, kurā nostiprināt vai uzlabot attiecības ģimenē, jo visi sagaida, ka, sēžoties pie galda, jāsmaida un jābūt labā omā. Turklāt tradicionāli viss sliktais jāatstāj vecajā gadā," paskaidro Olga Romaņiva. Ja pēdējā laikā ģimenē ķildas bijušas biežas, svētku sagaidīšana kopā tikai ar otro pusīti un bērniem jūs satuvinās – aizvadiet Vecgadu, skatoties filmas, spēlējot galda spēles. Arī mājās svētkus var padarīt interesantus, neaizmirstamus un jautrus.

Stiprs emocionālais atbalsts


Jaunā gada sagaidīšana savas ģimenes lokā liks justies vajadzīgam un mīlētam laikā, kad emocijas situšas augstu vilni, un vajadzīgs tik nozīmīgais atbalsts un rūpes no tuvākajiem. Pieņem šo atbalstu un sniedz pretī arī savu plecu – pandēmijas laikā tas visiem vajadzīgs vairāk nekā iepriekš, iesaka psiholoģe Romaņiva.

Ietaupījums ģimenes budžetā


Nav noslēpums, ka svinēt svētkus tikai savējo lokā pašu mājās, ir arī ģimenes maciņam draudzīgāk, nekā doties pie vieniem vai otriem radiem, kur jāgādā ciemakukuļi, nemaz nerunājot par reizēm, kad Jauno gadu plānots sagaidīt kādā ārzemju ceļojumā vai noīrētā viesu namā. Tāpat, svinot mājās, nevajag uztraukties par īpašiem tērpiem, kas speciāli jāiegādājas, – aizvadiet Vecgada vakaru kaut pidžamās.

Zemāk atradīsi rakstus no plašās "Cālis" krātuves, kur smelties idejas, kādus darbus vēl paveikt pirms Jaunā gada, kā to svinēt, ja mājās ir mazulītis, un kādām spēlēm nodoties.

Tags

Ģimene Jaunais gads
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form