Trīs Montesori pedagoģijas ieteiktas nodarbes bērna radošo spēju attīstīšanai
Foto: Shutterstock

Radošums tiek definēts kā spēja radīt kaut ko jaunu. Liela nozīme radošuma attīstībā un veicināšanā ir agrīnai pieredzei ar mākslas radītajiem impulsiem, kā arī vecāku un pedagogu pamudinājumiem.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Lūk, piedāvājam trīs aktivitātes, kas sekmēs bērna radošo spēju attīstību un nākotnē palīdzēs pielāgoties mainīgajam un straujajam dzīves ritmam, un rast oriģinālus risinājumus nestandarta situācijās! Nodarbes balstītas uz Marijas Montesori pedagoģijas metodēm, ko savā grāmatā "Spēlējies un audz! Montesori pedagoģijas iedvesmotas attīstošās rotaļas pirmsskolas vecuma bērniem" min tās autore Zane Višķere.

Zīmēšana uz tapetes

Bērnus aizrauj zīmēšana uz lieliem laukumiem. To pierāda novērojams, ka, ja bērnam tiek iedota lapa zīmēšanai, tad drīz vien tā var izrādīties par mazu. Bērna radošumam plūstot pāri malām, radošās izpausmes tiek pārnestas uz sienām, galdu, paklāju, dīvānu, respektīvi visu, kur redzams zīmēšanas efekts. Tā viņi jūtas nepiespiesti un var brīvi izpausties savā mākslinieciskajā darbībā.

Uz tapetes var apgulties, apvilkt kontūru un redzēt, cik liels jau izaudzis! Nodarbības laikā bērns gūst priekšstatu par izmēru, iepazīst savu ķermeni, kā arī attīsta sadarbības prasmes.

Nepieciešams: tapešu rullis; zīmuļi, krītiņi, flomāsteri, pirkstiņkrāsas, guašas – jebkas, ar ko var un gribas zīmēt; līmlente.

Trīs Montesori pedagoģijas ieteiktas nodarbes bērna radošo spēju attīstīšanai
Foto: Shutterstock

Darba gaita: izklāj tapeti uz grīdas un nostiprini ar līmlenti, lai būtu vieglāk zīmēt, vai piestiprini to pie sienas. Ļauj bērnam izbaudīt zīmēšanu lielā laukumā. Aicini viņu vilkt garas un īsas, un taisnas līnijas, zīmēt aplīšus, kā arī patrenējieties zīmēt spirāli, taisiet nospiedumus. Ja bērns piekrīt, palūdz viņam nogulties uz tapetes, apvelc viņa kontūru un aplūko, cik liels viņš izaudzis. Kopā ar bērnu uzzīmējiet acis, degunu, muti, ausis, tā atkārtosiet arī ķermeņa daļu nosaukumus.

Tags

Montesori Radošas nodarbes Bērndārznieka aktivitātes Bērndārznieka attīstība Bērndārznieks Mazuļa attīstības posmi Mazuļa audzināšana Mazulis
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form

Sludinājumi