Uz konsultācijām par uzvedību VBTAI izveidojušās rindas; jaunākais 'huligāns' – divgadniece
Foto: Shutterstock

Divus, trīs gadus vecs bērns. Šķietami, ka tik jauks vecums – īsts eņģelītis. Bet izrādās, nekā... Daži vecāki netiek galā arī ar šāda vecuma bērnu audzināšanu un ir gatavi meklēt palīdzību pie speciālistiem, cerot saņemt vērtīgu atzinumu – vai tā ir neprasme audzināt vai kas citādi kaiš bērnam?

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kopš pagājušā gada rudens Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijā (VBTAI) ar iedzīvotājiem strādā īpaša Konsultatīvā nodaļa, kurā var pieteikties konsultācijām un atbalsta programmas izstrādei bērniem ar uzvedības traucējumiem un saskarsmes problēmām. Nodaļu vada Inga Millere, kura arī atklāj, ka četru mēnešu laikā ir saņemti 180 iesniegumi no vecākiem, un patlaban uz konsultācijām jau ir izveidojusies rinda līdz maijam. Jaunākais bērns, kurš līdz šim pabijis pie speciālistiem, bijis trīs gadus vecs, bet pavisam nesen nodaļā saņemts divus gadus vecas meitenes vecāku iesniegums. Par to, kādas problēmas vecākiem radušās ar divgadnieci, vēl nav zināms.

Četru mēnešu laikā no visiem iesniegumiem 79 procenti bijuši par zēnu uzvedības problēmām, bet pārējie – 21 – par meitenēm. Ja runā par vecumu grupām, visvairāk iesniegumu nodaļa saņēmusi par pamatskolas vecuma bērniem – 46 procenti, sākumskolas – 33 procenti, 13 – pirmsskolas, bet tikai astoņi procenti par vidusskolas vecuma jauniešiem.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Lasāmgabali Sarakstu karuselis Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija
43475707
Bērndārznieka audzināšana
0
Bērndārznieks
43475461
Mazuļa audzināšana
0
Mazulis
43475719
Sākumskola
43475719
Skolēna emocionālā attīstība un mācības
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form