Vai grūtniecības dēļ ir vērts atteikties no smēķēšanas?
Foto: Arh

Apmēram 30% grūtnieču, kas smēķēja pirms grūtniecības, turpina to darīt arī gaidot mazuli. Savukārt katra otrā sieviete atsāk smēķēt dažus mēnešus pēc dzemdībām. Vēlot to labāko gaidāmajam bērniņam, ārsti iesaka no šī neveselīgā netikuma atbrīvoties. Četras no desmit grūtniecēm no smēķēšanas atbrīvojas, tikai pateicoties līdzcilvēku atbalstam.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Pieņemot, ka vidējā smēķējoša grūtniece vienas dienas laikā izsmēķē 13 cigaretes dienā, tad mazulis deviņu mēnešu laikā saņemt dūmus no 3640 cigaretēm. Topošā māmiņa, kas smēķē vai uzturas smēķētāju sabiedrībā, mazuli pret paša gribu padara par pasīvo smēķētāju.

Jau dažas stundas pēc pēdējās cigaretes izsmēķēšanas mātes organisms sāk attīrīties. Pulss un asinsspiediens normalizējas 20 minūšu laikā, oglekļa monoksīda saturs asinīs sāk samazināties apmēram pēc astoņām stundām. Protams, ka visus šos procesus sajūt arī mazulis. Viņš saņem vairāk skābekļa un uzturvielu, bet pats galvenais - viņa attīstību neietekmē nikotīns un cigaretēs esošie toksiskie ķīmiskie savienojumi.
Jaundzimušie, kuru mātes grūtniecības laikā smēķēja sešas cigaretes dienā, 48 stundas pēc piedzimšanas skaidri izju abstinences simptomus. Mazuļi ir nervozi, viegli uzbudināmi, viņiem ir kuņģa un zarnu darbības traucējumi un paaugstināts asinsspiediens.

Tags

Sarakstu karuselis
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form