Vecāku sapulce: deviņi kaitinoši mammu tipi
Foto: Shutterstock

Skolā vecāku sapulce – spīdzināšana vairumam no vecākiem. Kad iestājas stunda X, tev sāk sāpēt vēders, trīc ceļgali un acis satumst. Simptomi ir gandrīz gandrīz tādi paši, kā tavam dēlam pirms kontroldarba. Taču tu saņem sevi rokās, dziļi ievelc elpu un ieej klasē.

Palūkosimies uz vecāku sapulcēm no malas. "Letidor" piedāvā iepazīties ar dažiem vecāku tipiem, kurus var sastapt jebkurā skolas vecāku sapulcē. Varbūt starp tiem arī atpazīsi sevi…

Atbildīgā mamma

Tāda mamma vienmēr atnāk nedaudz agrāk, lai ar skolotāju pārrunātu savas atvases panākumus mācībās. Viņa savlaicīgi iemaksā naudu klases fondā. Ja nepieciešams, brauc ekskursijās un piedalās skolas pasākumu rīkošanā. Bet tikai, ja vajag.

Mamma-altruiste

Šī mamma piedalīsies sapulcēs pat tad, ja viņai būs plus 40 grādu augsta ķermeņa temperatūra. Jo viņa taču nevar palaist garām klases dzīves svarīgāko notikumu. Šī mamma vienmēr atsauksies paveikt vissarežģītāko darbu. Uzšūt 30 rūķu kostīmus Ziemassvētku eglītes pasākumam? Nav nekādu problēmu! Izcept trīs stāvus augstu pīrāgu vai nakts laikā uzzīmēt ilustrācijas skolas avīzei? Nav jautājumu!

Viņa visam piekrīt, visur iet, it visā atbalsta skolotāju. Visās ekskursijās šī mamma atrodama pirmajās rindās, skolas koncertos vai teātra izrādēs viņa diriģē visus kopā ar mūzikas skolotāju. Uz šādām mammām turas visa pasaule.

Mamma-nezinīte, mamma-kāpēcīte

"Cik līniju burtnīcas ir jānopērk?", "Bet kas vajadzīgs aplicēšanai: kaķīši vai sunīši?", "Bet kādas krāsas zeķītēm jābūt sporta stundās?" Mammas-kāpēcītes un mammas-nezinītes visu 10 reižu pārprasa, precizē – tieši tādēļ arī vecāku sapulces ievelkas līdz nakts melnumam, kaitina pārējos un novirza skolotāju no galvenajiem jautājumiem.

Mamma-skandāliste

"Tā, uzaicināsim direktoru", "Tā nu nebūs, rakstīsim sūdzību", "Mācību pārzini jau es brīdināju". Mamma-skandāliste vienmēr ir ar kaut ko neapmierināta, taču neko pēc būtības nepiedāvā. Tikai uzvelkas par katru sīkumu un iedzen izmisumā ne tikai klases audzinātāju, bet arī pārējos vecākus.

Vecāku sapulce: deviņi kaitinoši mammu tipi
Foto: Shutterstock

Tiesa, skandālus viņa bieži vien sarīko tikai paša skandāla pēc. Viņa atnāk uz vecāku sapulci, lai "nolaistu tvaiku", un nekādus risinājumus no viņas nemaz nevar gaidīt.

Mamma-pļāpa

Daži vecāki ne pavisam neatšķiras no saviem bērniem. Viņi atnāk uz sapulci, lai patarkšķētu, apsēžas pēdējos solos un visu sapulces laiku klusiņām ar kādu no citiem vecākiem sarunājas par savām lietām, traucējot skolotājam.

Mamma-spoks

Šos vecākus nekad un neviens nav redzējis. Varbūt vienīgais pirmās klases 1. septembrī. Viņi klusējot atveda savus bērnus uz svinīgo pasākumu un tūliņ pat izkūpēja gaisā. Runā, ka Pētera mamma pagājušajā nedēļā bija atnākusi pie ķīmijas skolotājas… Bet tagad pat pati skolotāja neatceras, vai tā ir patiesība. Viņi neatbild uz tālruņa zvaniem, arī darba vietās viņus nevar atrast.

Vecāku sapulcēs šādi vecāki parādās galēji retos gadījumos. Viņi nekad neatnāk laikā, ielavās klasē, kad sapulce jau pusē, un tieši tāpat izslīd no tās 10 minūtes pirms beigām. Viņi nepiedalās strīdos un apspriešanās. Šķiet, ka viņiem viss ir vienalga, kas notiks ar klasi. Lai tikai viņus neviens neaiztiktu.

Mamma-rēķinātājs

Šī tipa mamma katrā sapulcē pieprasīs smalku atskaiti, kā ir iztērēta klases fonda nauda. Vēlams, lai atskaite būtu uz 10 lapaspusēm un katra pīrādziņa čeku. Pretējā gadījumā viņa visu fonda "grāmatvedību" pārņems savās rokās un uzmanīgi sekos katra centa apritei.

Mamma-pārmijnieks

Šādi vecāki parasti sapulcēs nerādās. Toties uz tām nosūta vecākos bērnus. Viņi jau mācās vecākajās klasēs vai pirmajos kursos augstskolā. Viņi pazemīgi noklausās skolotāja žēlabas par viņu jaunāko brāli vai māsu, māj ar galvu. Bet skolotājs jau zina, ka ar viņiem sarunāties ir bezjēdzīgi, jo viņi tāpat neko nevarēs ietekmēt.

Vecāku sapulce: deviņi kaitinoši mammu tipi
Foto: Shutterstock

Mamma-viszine

Šī mamma vienmēr un it visā ir pasaulei priekšā. Viņa ir lietas kursā par pēdējiem jaunākajiem tehnoloģiskajiem sasniegumiem un jau testē jaunāko elpošanas vingrošanu pēc doktora X metodes. "Kā, jūs neesat dzirdējuši par tādu dakteri X?!"

Viņa ir nopirkusi savam dārgumiņam vislabākos metodiskos materiālus angļu valodas apguvei. "Bez angļu valodas taču tagad nekur! Kā, jūs man nepiekrītat?" Vēl viņa ir izlasījusi visus modes portālus un ārzemju portālos arī salasījusies, ka ārzemju skolās sporta stundu vietā bērni meditējot. Viņa sporta skolotājam iesaka nekavējoties ieviest šo metodiku.

Šādi vecāki atnāk uz sapulci, lai "sevi parādītu un uz citiem paskatītos". Par jebkuru jautājumu viņiem obligāti būs savs viedoklis. Pie mazākās iespējamības viņi palielīsies, ka viņu Jānis pabijis nometnē Lielbritānijā. Šādi vecāki teju bez izņēmumiem citus ļoti kaitina.

Tētis vecāku sapulcē

Ļoti rets vecāku tips, lai gan pēdējos gados šajā ziņā tomēr ir arī izmaiņas pozitīvā nozīmē. Kā tēti nokļūst vecāku sapulcē:

  • Dēlam ir tik daudz nesekmīgu atzīmju, ka mammai pašai ir kauns. Tādēļ viņa piespiež uz sapulci iet bērna tēvam;
  • Atbildīgā mamma nevarēja ierasties sapulcē, tādēļ atsūtīja vīru – "Kā nevari aiziet? Bet kā mēs pēc tam skolotājai acīs skatīsimies!?".
  • Tētis vecāku sapulcē ieradās, lai uzjautrinātos. Viņš sieviešu kolektīvā jūtas brīvi, bieži vien joko. Tā viņam ir sava veida atslodze.
  • Un, protams, protams, ir jau arī patiešām atbildīgie tēvi, kuri, iespējams, sapulces apmeklē labprāt un daudz biežāk nekā mammas.

Source

Cālis.lv
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!
Sludinājumi

Comment Form