Vecāku teiktais 'Nedrīkst!' netiek apspriests jeb maza pamācība pusaudžu audzināšanā
Foto: Shutterstock

Vairums vecāku, kuri jau piedzīvojuši savu bērnu pusaudžu vecumu, apliecinās, ka šis periods nav no tiem vieglākajiem. Ir brīži, kad nervi iet pa gaisu gan bērniem, gan vecākiem, taču, lai šim etapam spētu iziet cauri vieglāk, nepiedzīvojot kādu vilšanos, der ielāgot vairākas lietas, ko jau laikus vecākiem vajadzētu savos bērnos ieaudzināt.

Portāls "Ihappymama" piedāvā iepazīties ar rakstnieces Lindsijas Midas ieteikumiem bērna audzināšanā. Tie ir tikai deviņi īsi padomi, bet tiem piemītot milzu spēks.

Cieni apkārtējos

Visus. Neatkarīgi no dzimuma, nacionalitātes, vecuma un sociālā statusa.

Kustēšanās, aktivitāte, dauzīšanās – tas ir jautri un lieliski

Bērnam ir absolūti normāli dzīvot, esot nemitīgā kustībā, un dauzīties. Taču agresija un fiziska vardarbība nav norma. Bērnam noteikti jāiemāca šīs robežas - un tā, lai tas top skaidrs uz visiem laimiem.

Ja "nedrīkst", tātad – "nedrīkst"

Un tas netiek apspriests.

Izrādi emocijas

Emocionalitāte netraucē būt stipram un iznesīgam cilvēkam. Izrādīt jūtas – tas ir būt pašam. To spēj tikai visstiprākie cilvēki.

Tava laime ir tavās rokās

Neviens, izņemot tevi pašu, nepadarīs tevi par laimīgu cilvēku. Tieši tāpat tu arī nevarēsi padarīt laimīgu otru cilvēku, jo laime atrodas viņā pašā.

Esi uzmanīgs pret sevi un savu dzīvi

Tā nodzīvotās dienas būs bagātu atmiņu piepildītas.

Atrodi savu aizraušanos

Dzīvē ir tik daudz interesanta. Ir svarīgi atrast to, kas kaislīgi aizrauj, bet es tevi tajā visā atbalstīšu par visiem simts procentiem.

Tev jābūt savām domām, neraugoties ne uz ko. Proti stāties pretī citiem, ja viņi darīs kaut ko ne tik atbalstāmu.

Es tevi mīlu un vienmēr mīlēšu, neraugoties ne uz ko.

Zemāk atradīsi virkni "Cālis" arhīva rakstus par to, kas jāņem vērā, ja mājās aug pusaudžu vecuma bērns, un kā vienam otru labāk izprast!

Source

Cālis.lv

Tags

Bērna audzināšana Pusaudzis Skolēna aktivitātes brīvajā laikā Skolēna emocionālā attīstība un mācības Skolēns
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form