Vienkāršas spēles veiklības attīstībai pirmsskolas vecuma bērniem
Foto: Shutterstock

Bērniem patiesībā daudz labāk patīk visādas aktivitātes, un viedierīces viņi visbiežāk izmanto tikai tādēļ, ka garlaikojas, ka nav cita piedāvājuma, tostarp citu bērnu kompānijas.

Pedagoģe un bērnu psiholoģe Svetlana Pjatņickaja portālam "Letidor" piedāvā spēļu apkopojumu, kas pirmsskolas vecuma bērniem palīdzēs attīstīt veiklību, kas lieti noderēs vēlāk, uzsākot skolas gaitas.

Mazuļiem no divu līdz trīs gadu vecumam

Spēle "Kaķis un peles"

Tiesa, vasarā šai spēlei atrast kompāniju būs vieglāk, bet arī jebkurš cits gadalaiks der. Laukuma malā novelk līniju, aiz kuras apvelk divus apļus – peļu aliņas. Pieaugušais apsēžas ievērojamā attālumā no mazuļiem (viņš spēlē kaķa lomu), bet peles (bērni) iekārtojas savās aliņās jeb apļos.

Kad visi ieņēmuši savas vietas, pieaugušais vēršas pie "pelēm": "Mūsu kaķis sargā peles, izliekas, it kā gulētu…"

Vienkāršas spēles veiklības attīstībai pirmsskolas vecuma bērniem
Foto: Shutterstock

Pēc šiem vārdiem "peles" pamet savas "aliņas' un sāk skraidīt pa spēles laukumu, tuvojoties "kaķim". Pēc kāda laika pieaugušais saka: "Klusāk, pelēni, netrokšņojiet, kaķi Muri nemodiniet!"

Pēc šiem vārdiem "kaķis" nostājas četrāpus pozīcijā, izstaipās, sakot: "Mjau".

Tas ir signāls, pēc kura viņš sāk ķert "peles". Pēc tam, kad "kaķis" noķēris trīs līdz piecas "peles", pieaugušais izvēlas jaunu "kaķi", bet notvertās "peles" atgriežas spēlē.

Source info

Calis.lv


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Lasi vēl

Iesaisties sarunā!