Viltības dažādām situācijām, kuras uz bērnu iedarbojas labāk par pierunāšanu
Foto: Shutterstock

Dažreiz, lai bērnam iemācītu kaut ko jaunu vai vienkārši pamudinātu uz kādu rīcību, nepietiek ar pierunāšanu un personīgo piemēru. Un tad vecākiem nākas ķerties pie mazām viltībām.

Lūk, portāls "Parents" aplūko piecas situācijas, kuras piedzīvo ikviena ģimene ar maziem bērniem, piedāvājot speciālistu ieteiktas viltības, kā panākt vēlamo rezultātu.

Lai izdotos bērna pirmā frizēšanās

Uzmanīgi attiecies pret profesionāļa izvēli, kurš frizēs tavu mazuli. Vislabāk izmantot specializētu bērnu frizieru salonu, bet derēs, protams, arī cits meistars. Pierakstoties uz griezumu, obligāti precizē, ka mati būs jāgriež mazulim, lai varētu izvēlēties pieredzes bagātāko meistaru.

Aizved bērnu uz salonu jau dažas dienas pirms lielā notikuma, lai viņš pagūtu iepazīties ar apstākļiem.

Mājās paspēlējies ar bērnu "frizieros", piedāvājot bērnam pabūt gan friziera, gan klienta lomā.

Vairums bērnu ar šausmām attiecas pret matu mazgāšanu salonā un galvas atgāšanu speciālajā matu mazgāšanas ierīcē. Tādēļ matus izmazgā jau mājās – frizierim pirms griešanas atliks tos vien samitrināt.

Viltības dažādām situācijām, kuras uz bērnu iedarbojas labāk par pierunāšanu
Foto: Shutterstock

Paņem līdzi dažas mantas un grāmatiņas. Tādā veidā tu varēsi bērnu noturēt uz vietas vismaz 15 minūtes, kas nepieciešamas frizēšanai.

Daži bērni mierīgāk uzvedas, sēžot mammai klēpī, citi, savukārt, iztēlojas sevi kā pieaugušo, "pļāpājot' ar frizieri, kamēr mamma stāv maliņā. Bet jebkurā gadījumā labāk krēslu pagriezt ar seju pret salona zāli, nekā pret spoguli, lai mazulis nesabītos, redzot briesmīgās šķēres, kuras skar viņa ausis.

  • Te atradīsi vēl ieteikumus, lai pirmā došanās pie friziera noritētu veiksmīgi jeb ar rezultātu.

Source info

Calis.lv


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Lasi vēl

Iesaisties sarunā!