Ziemassvētki pirms un pēc bērniem – kad mierpilno gatavošanos nomaina steiga
Foto: Shutterstock

Bērni neizbēgami maina mūsu dzīvi. Viņi ietekmē ne tikai ikdienas soli, bet arī svētku svinēšanu. Kļūstot par vecāku, tu domā, kā visu izdarīt ātrāk un ērtāk. Piedāvājam iespēju salīdzināt, kā Ziemassvētki un gatavošanās tiem izskatījās pirms bērnu piedzimšanas un kā tas notiek tagad.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Bez šaubām, Ziemassvētki iegūst citu burvību, kad vari tos svinēt kopā ar saviem bērniem. Taču tajā pašā laikā šie svētki ar mazajiem ķipariem ir daudz haotiskāki un prasa vairāk pūļu.

Ja agrāk tu pats savām rokām taisīji cepumu mīklu, to rullēji, veidoji gardumus un pēcāk tos dekorēji, tad tagad laika trūkuma dēļ tu, iespējams, izvēlies cepumus, piparkūkas un citus gardumus nopirkt veikalā.

Tas ir tikai viens no piemēriem, kā bērns maina svētku gatavošanās un svinēšanas laiku. Portāls “Parents” piedāvā iepazīties ar vēl sešām pārmaiņām, kas palīdzēs tev ieraudzīt, kādi bija tavi Ziemassvētki pirms un pēc tu kļuvi par vecāku.

Ziemassvētku eglītes dekorēšana


Pirms tam tava Ziemassvētku eglīte bija izdekorēta tik skaisti un rūpīgi, ka to novērtētu pat profesionālākie dizaineri. Tu biji padomājis ne tikai par skaistiem rotājumiem, bet arī krāsu salikumu, mākslīgo sniegu un lampiņām. Viss bija pārdomāts. Taču tagad smalkās egles rotas ir noliktas malā, un tā vietā eglīti rotā pašdarinātas mantiņas, kas liek tai izskatīties pēc rotaļlietu laukuma nevis svētku rotas. Bet, ja tomēr esi nolēmis izdaiļot egli ar iepriekš iecienītajām rotām, tad tās, visticamāk, esi iekāris koka augstākajos zaros, jo nekas cits mazajam nešķiet aizraujošāk par skaistajiem svētku dekoriem, kuri ir ne tikai jāapskata, bet arī jāaptausta un jānogaršo.

Dāvanu iegāde


Pirms kļuvāt par vecākiem, abi ar mīļoto izbaudījāt dāvanu pirkšanu, jo varējāt to darīt nesteidzīgi, apstaigājot visus mazos veikaliņus, lai atrastu piemērotākās dāvanas mīļajiem. Bet šobrīd labprātāk iepērcies internetā, jo tas ir ērtāk, ātrāk, un tev atliek vairāk laika, ko pavadīt kopā ar bērniem. Nevar aizmirst arī to, ka staigāšana pa veikaliem ar mazo lielākoties beidzas ar sasvīdušu muguru, piktu omu un bez precēm, kuras vēlējies iegādāties.

Dāvanu iesaiņošana


Iespējams, iepriekš dāvanu saiņošana bija viens no patīkamākajiem mirkļiem, gatavojoties svētkiem. Tā bija kā jautra rokdarbu nodarbība pieaugušajiem. Tad tu varēji izpausties savā radošumā uz visiem 100 procentiem, kas pēcāk tika arī atzinīgi novērtēts. Taču tagad arī šī svētku daļa ir kļuvusi citādāka. Kopš bērna piedzimšanas arī dāvanu saiņošana ir pārvērtusies maratonā. Tev jāpaspēj sasaiņot visas dāvanas, kamēr bērni guļ. Iespējams, tas izklausās vienkārši, bet tikai vecāki zina, ka mazajiem, dodoties gulēt, desmit reizes vajag padzerties ūdeni, samīļoties un aiziet uz tualeti. Pa to laiku tu pats jau esi pārgursi, un dāvanu saiņošana ir pēdējā lieta, par ko tu vēlies domāt. Un tad, protams, neizbēgamā problēma – kur lai noslēpj dāvanas, lai mazās, ziņkārīgās actiņas tās neatrod.

Ziemassvētki pirms un pēc bērniem – kad mierpilno gatavošanos nomaina steiga
Foto: Shutterstock

Pirmais sniegs


Pirmais sniegs, nenoliedzami, ir skaists un brīnumains mirklis pirmssvētku laikā. Tas ir piemērotākais brīdis, kad kopā ar mīļoto ietīties siltā pledā, malkot tasi iemīļotākā dzēriena un baudīt skatu aiz loga. Ja iepriekš pirmais sniegs tev asociējās ar tik ilgi gaidīto mierpilno brīdi starp dāvanu pirkšanu, saiņošanu un gatavošanos svētkiem, tad tagad pirmais sniegs ir brīdis, kad laiks siltai tējas krūzei vairs neatrodas.

Ieraugot, ka snieg, mazie, kliegdami un spiegdami, vēlas doties ārā, lai izbaudītu šo dabas parādību. Taču viss nav tik vienkārši kā izklausās. Lai bērni varētu doties ārā, tu pavadi aptuveni 35 minūtes, lai atrastu piemērotāko apģērbu un viņus saģērbtu. Taču pēc aptuveni piecām vai desmit minūtēm, kad ar sviedrainu muguru esi viņus apģērbis, tev vēl pirms mirkļa ar grūtībām uzvilktās drēbes ir jāvelk nost. Un kurš zina, varbūt pēc neilga laika mazie atkal nolems doties ārā ... un tā šis aplis nekad nebeidzas.

Dāvanu atvēršana


Jūs ar mīļoto ik gadu rūpīgi izvēlējāties viens otram dāvanas, tāpēc nav šaubu, ka, atverot iesaiņojumu, tu ieraudzīsi ko sen kārotu. Taču tagad šķiet par dāvanām viens otram atceraties vien pēdējā brīdī. Kad esi izskraidījis visus pilsētas lielveikalus, lai atrastu piemērotāko dāvanu bērniem, par partneri var gadīties aizmirst. Iespējams, atvašu veidotās dāvanas to kompensēs, jo no makaroniem taisīta kaklarota ir tikpat vērtīga kā tā zelta ķēdīte, pēc kuras jau sen kāro.

Ģimenes kopbilde


Iepriekš, kad ģimenē vēl nevienam nebija bērni, uzņemt ģimenes foto šķita vieglāk par vieglu. Bet tagad viss ir mainījies. Nenoliedzami, noķert bērnus un likt viņiem stāvēt mierā kaut pāris sekundes ir viens no grūtākajiem svētku vakara uzdevumiem. Un, protams, kamēr tu dari visu, lai bērni smaidītu, vai vismaz stāvētu uz vietas, tu aizmirsti, ka arī tev šajā foto jāizskatās labi, tāpēc pēdējos gados ģimenes kopbildē var redzēt tavu pakausi vai tikai pusi no sejas.

Tags

Bērni Ģimene Ziemassvētki Ziemassvētku eglīte
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form