1000 eiro par katru trešo, ceturto un nākamo bērnu saņems nu jau četros Ventspils novada pagastos
Foto: Reuters/Scanpix

Tagad daudzbērnu ģimenes arī no Puzes trešā, ceturtā vai nākamā bērna piedzimšanas gadījumā no biedrības "J3" saņems atbalstu 1000 eiro vērtībā. Atbalsts līdz šim bija pieejams trim Ventspils novada pagastu iedzīvotājiem, bet nu pievienojies vēl ceturtais - Puzes pagasts.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Šā gada septembrī jau otrā ģimene Ventspils novadā no privātās biedrības saņēmusi 1000 eiro vienreizēju maksājumu. Tas piešķirts saistībā ar trešā, ceturtā vai nākamā bērna piedzimšanu. Par godu Latvijas valsts svētkiem un pateicoties vietējo uzņēmēju atbalstam, no 18.novembra biedrība "J3" savu darbību paplašina arī Puzes pagastā.

Biedrība "J3" jeb Jūrkalne, trīs bērni dibināta 2012.gadā pēc Jūrkalnes draugu grupas iniciatīvas. Biedrības virsuzdevums ir pierādīt, ka ar attieksmes maiņu pret kuplajām ģimenēm ir iespējams panākt lielāku dzimstību. Biedrība ir pirmā Latvijā dibinātā privātā organizācija, kas apņēmusies finansiāli atbalstīt lielās ģimenes, tā iestājas par ģimenēm ar vismaz trim bērniem.

Sadarbībā ar Ventspils novada pašvaldību ir izstrādāts nolikums, kas īstenots Ancē, Jūrkalnē un Užavā. Maksājums pienākas vismaz divus gadus pagastā deklarētajai ģimenei, kurā piedzimis trešais, ceturtais vai nākamais bērns. Ģimenei ir jānorāda, kādiem nolūkiem nauda iztērēta. Ģimenēm, kuras dzīvo privātmājā bez ūdensvada, pēc Ventspils mācītāja Valtera Ozoliņa ierosinājuma, ir ieteikts šo maksājumu izlietot ūdensvada ievilkšanai.

Biedrībai ir izdevies savākt līdzekļus, lai atbalstītu vismaz desmit ģimenes. Ziedotāji ir uzņēmēji, biedrības aktīvisti, Ventspils novada patrioti. Biedrības atbalstu saņems pirmās desmit Ances, Jūrkalnes, Puzes un Užavas ģimenes, kas pasaulē laidīs trešo vai nākamo bērniņu.

Līdz 2014.gada oktobrim atbalstu saņēmusi viena Ances un viena Jūrkalnes ģimene. Leperu ģimene no Ances finansējumu ir izmantojusi automašīnas iegādei. Priedoliņu ģimene no Jūrkalnes uzlabos savu privātmāju, kas atrodas slavenajā Jūrkalnes stāvkrastā.

Biedrība "J3" aicina arī citus Latvijas pagastus un turīgus uzņēmējus atbalstīt daudzbērnu ģimenes. Savukārt pašvaldību vadītājus biedrība lūdz vērst uzmanību, cik bērnu ir piedzimuši uz vienu reproduktīvā vecumā esošu sievieti attiecīgajā pašvaldībā un mazāk uzsvērt kopējo dzimušo skaitu, kas mānīgi var liecināt par lielāku jauno ģimeņu skaitu nevis augstu dzimstību.

Pēc biedrības biedru uzskatiem, lai Latvija neizmirtu, nepieciešams panākt, ka dzimstība sasniedz 2,4 bērnus uz vienu sievieti reproduktīvā vecumā. Šobrīd Latvijā ir aptuveni 1,3, ko apstiprina arī pētījumu aģentūras SKDS veiktais pētījums Ventspils novadā.

Gada laikā Ventspils novadā piedzimst aptuveni 100 bērnu. Pagājušajā gadā novadā kā trešie vai nākamiepiedzimuši 22 bērni. Lai pievienotu Ances lieluma pagastu teritorijai, kurā biedrība "J3" varētu atbalstīt ģimenes, nepieciešams savākt līdzekļus no trim līdz četriem bērniem. Tas ir 3000-4000 eiro.

Lai ierobežotu dezinformācijas kampaņu izplatību, portāls "Delfi" apturējis iespēju komentēt rakstus

Tags

Biedrība J3 Pabalsts daudzbērnu ģimenēm
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form