Vai tu zināji, ka jēdziens Mātes diena pirmo reizi ir parādījies jau 17. gadsimtā Anglijā, kamēr pie mums šie svētki ieviesti samērā nesen, deviņdesmito gadu sākumā, kad 8. marts vairs oficiāli netika svinēts kā Sieviešu diena.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Pirmoreiz kādā valstī tā kļuva par valsts svētkiem, kad 1909. gadā Mātes dienu oficiāli atzina 45 Amerikas štatos, un 1914. gadā ASV Kongress tos atzina par oficiālo svētku dienu. Šodien Mātes diena visā pasaulē ir svētki, kad mēs godinām savas mātes, dāvinot viņām ziedus, mazus uzmanības apliecinājumus un sūtot mīļus sveicienus. Tā mēs izrādām savu pateicību par viņu ikdienas darbu un rūpēm, kas tik bieži tiek uzskatītas par pašsaprotamām.

Palutini arī savu māmiņu šajā svētku dienā – viņa to noteikti ir pelnījusi! Parūpējies, lai viņa varētu kārtīgi izgulēties, un pienes viņai brokastis pie gultas. Uzmundrinoša vanna ar aromātiskajām eļļām viņai pēc tam būs tieši laikā.

Viņas istabā saliec vāzēs svaigi smaržojošas puķes un atstāj blakus kādu jauku nieciņu, kas viņai noderētu skaistumkopšanā vai atpūtā. Ielūdz viņu uz pusdienām, noorganizē ekskursiju vai pastaigu, nodziedi viņai dziesmu vai palūdz viņai kaut ko nodziedāt, iepriecini savu māti ar to, ko tu jau sen gribēji viņai uzdāvināt. Galu galā, ir taču tūkstošiem iespēju, kā šajā dienā sagādāt viņai prieku un patīkamu pārsteigumu.

Tomēr vissvarīgākais: vienkārši pasaki vēlreiz PALDIES – mātei dāvāts starojošs smaids un buča padarīs šo 13. maiju par īpašu notikumu, kas viņas ikdienas rūpēm liks atkāpties vismaz uz vienu dienu!

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form