15. maijā Rīgas skolās sāksies 1. klašu komplektēšana nākamajam mācību gadam
Foto: Shutterstock

Rīgas pašvaldības skolas nākamnedēļ, 15. maijā, sāks 1. klašu komplektēšanu nākamajam mācību gadam. Atgādinājums: no 2023. gada 1. septembra mācības visās Rīgas skolu 1. klasēs tiks sāktas latviešu valodā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Bērnu vecākiem katru gadu atbilstoši normatīvo aktu prasībām ir tiesības iesniegt pieteikumus skolai par bērna reģistrāciju 1. klases pretendentu rindā līdz 15. maijam, informē Sindija Grāvere, Rīgas domes Ārējās komunikācijas nodaļas projektu koordinatore.

Saistošie noteikumi par kārtību, kādā reģistrējami un izskatāmi iesniegumi par bērnu uzņemšanu 1. klasē Rīgas valstspilsētas pašvaldības izglītības iestādēs paredz, ka skolas, komplektējot klases jaunajam mācību gadam, veido pirmklasnieku pretendentu sarakstu. Skolas piecu darba dienu laikā pēc 1. klases pretendentu saraksta sagatavošanas bērnu vecākiem elektroniski nosūtīs uz norādīto oficiālo elektronisko adresi vai e-pasta adresi vēstules, lai informētu – bērns ir vai nav iekļauts skolas 1. klases uzņemamo pretendentu sarakstā.

Ja bērna vecāki, piesakot bērnu uzņemšanai skolas 1. klasē, pieteikumā nav norādījuši oficiālo elektronisko adresi vai e-pasta adresi, tad paziņojumu par paziņojumu par bērna iekļaušanu 1. klašu pretendentu sarakstā vai par atteikumu vēstuli nosūtīs ierakstītā pasta sūtījumā uz bērna vecāku deklarēto dzīvesvietas adresi.

Noteikumi paredz arī to, ka pēc paziņojuma par bērna iekļaušanu 1. klašu uzņemamo pretendentu sarakstā saņemšanas, bērna vecāki 10 kalendāro dienu laikā skolai iesniedz iesniegumu par bērna uzņemšanu 1. klasē vai par atteikumu.

Iesniegumu bērna vecāki varēs iesniegt skolā klātienē, ierodoties skolā, vai elektroniski, parakstot ar drošu elektronisko parakstu un nosūtot uz skolas e-pasta adresi vai oficiālo e-adresi, izmantojot savu aktivizēto oficiālās e-adreses kontu portālā "Latvija.lv".

Saskaņā ar Izglītības likumā noteikto, pašvaldībai jānodrošina obligātā pamatizglītības ieguve tās administratīvajā teritorijā deklarētajiem bērniem. Pirmklasnieku sarakstā iekļauj bērnus, kuriem attiecīgajā kalendārajā gadā aprit septiņi gadi, noteiktā prioritārā secībā. Skolas 1. klases pretendentu sarakstā brīvu vietu gadījumā var iekļaut bērnus, kuriem līdz attiecīgā gada 1. septembrim apritējuši seši gadi, ievērojot noteikumos noteikto prioritāro secību.

Vienlaikus bērna likumiskais pārstāvis var vērsties Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamentā, lai noskaidrotu, kurā bērna deklarētajai dzīvesvietai tuvākajā izglītības iestādē šobrīd ir brīvas vietas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Ja esi ISIC vai ITIC kartes īpašnieks, iegādājies "Delfi Abonementu" par īpašu cenu – 1 eiro uz 4 nedēļām. Vairāk par piedāvājumu uzzini šeit.
Lasi vēl
 
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.