8. septembrī atzīmēs Bērnu rehabilitācijas dienu
Foto: Shutterstock

Šo sestdien, 8. septembrī, Vispasaules Fizioterapijas dienā no pulksten 12 līdz 15 "Ghetto Games" sporta bāzē Grīziņkalnā (Rīgā, Pērnavas iela 42) jau otro gadu pēc kārtas tiks atzīmēta Bērnu rehabilitācijas diena – svētki, kas radīti bērniem un pusaudžiem ar kustību traucējumiem, viņu ģimenēm, draugiem un tuviniekiem.

"Bērnu rehabilitācijas dienas mērķis ir veicināt bērnu ar kustību traucējumiem integrāciju sabiedrībā, kā arī atbalstīt un iedrošināt bērnus nepadoties grūtībām un piepildīt savus sapņus," stāsta labdarības fonda "Ziedot.lv" vadītāja Rūta Dimanta. Viņa arī norāda, ka 2017. gadā rehabilitācijas centrā "Pogā" palīdzību saņēmuši jau 672 pacienti, apmeklējot 7419 nodarbības un saņemot 1649 konsultācijas. Turklāt iegādāti seši jauni rehabilitācijas aprīkojumi, tādā veidā veicinot jaunas rehabilitācijas iespējas un atbildot uz nepieciešamību stimulēt bērnu un jauniešu attīstību ar jaunām un inovatīvām tehnoloģijām.

Bērnu rehabilitācijas dienas ietvaros bērniem un pusaudžiem ar kustību traucējumiem būs iespēja tikties ne tikai ar vienaudžiem, bet arī ar Aigaru Apini un citiem Latvijas paralimpiskajiem sportistiem, piedalīties dažādās sportiskās, izklaidējošās un radošās aktivitātēs, kā arī iesaistītes kanisterapijas nodarbībā, ko vadīs terapijas suņu biedrība "Maigais suns". Tāpat pasākuma dalībniekus sagaidīs muzikāli pārsteigumi no bērnu vokālās studijas "Knīpas un knauķi" un dziedātājām Aminatas un Sabīnes Berezinas.

Īpašas aktivitātes Bērnu rehabilitācijas dienā ir sarūpētas arī vecākiem – ar lekcijām pasākuma laikā uzstāsies psiholoģijas zinātņu doktore, kognitīvi biheiviorālā psihoterapeite, Diāna Zande. Lekciju temati – "Kā tikt galā ar vainas sajūtu ģimenēs, kurās aug bērni ar kustību traucējumiem?" un "Veselo bērnu izjūtas ģimenē, kurās aug bērni ar kustību traucējumiem". Rehabilitācijas centra "Poga" neirologs Dr. Mikus Dīriks stāstīs par rehabilitācijas nozares izaicinājumiem. Tāpat Klīniskā psiholoģe Zane Kronberga un Latvijas Autisma biedrības vadītāja Līga Bērziņa dalīsies ar vērtīgiem padomiem par bērnu ar kustību traucējumiem audzināšanu. Stāstu par kafijas namiņa "Kurts Coffee" izveidi, lai palīdzētu savam dēlam, stāstīs Ketija Karlsone.

Pasākuma organizētāji aicina bērnus un vecākus nebaidīties no laika apstākļiem un doties uz pasākumu, lai pavadītu aktīvu un radošu dienu kopā. Lietus gadījumā aktivitātes notiks teltīs. Ieeja pasākumā ir bez maksas.

Tags

Aminata Diāna Zande Sabīne Berezina Ziedot.lv

Comment Form