8. un 9. klašu skolēni var pieteikt komandas erudīcijas spēlei 'Fizmix eksperiments'
Foto: Publicitātes foto

Līdz 17. februārim 8. un 9. klašu skolēni un skolotāji aicināti pieteikt komandas erudīcijas konkursam "Fizmix eksperiments". Konkurss turpinās pētīt nākotnes enerģiju Latvijai un pasaulei. Fizikas un atjaunīgās enerģijas eksperti rosinās jauniešus un plašāku sabiedrību atklāt, kā zināšanas fizikā palīdz veidot ilgtspējīgu nākotni. Konkurss noslēgsies ar Latvijas Fizikas festivālu aprīlī, vēsta rīkotāji.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Tuvā nākotnē ūdeņradis, jau tagad vēja un saules enerģija ir Latvijas enerģētiskā neatkarība un drošums, kam pamatus šodien liekam mēs, bet rīt tos attīstīs zinātkārā un erudītā jauniešu paaudze. Mēs redzam plašas iespējas un ticam viņu ieguldījumam ilgtspējīgā vides, ekonomikas un sabiedrības attīstībā – ne tikai Latvijā, bet arī visplašākajā mērogā. Tādēļ konkurss turpina izzināt nākotnes enerģijas tēmu, runājot par ilgtspējīgu enerģijas ieguvi un racionālu tās izmantošanu," uzsver AS ''Latvenergo'' valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Čakste.

Lai piedalītos konkursā, jāizveido komanda, kuras sastāvā ir pieci 8. un/vai 9. klašu skolēni un viens skolotājs – konsultants. Komandas līdz 17. februārim jāreģistrē vietnē www.fizmix.lv/eksperiments.

20. februārī sāksies konkursa pirmā – atlases kārta, kurā visas komandas, kas reģistrējušās konkursam, sacentīsies par iespēju iekļūt pusfinālā. Katra Latvijas reģiona un Rīgas pilsētas 10 labākās komandas, kopā 60, tiksies pusfinālā, kas notiks Latvijas Fizikas festivāla ietvaros. Pusfinālisti sacentīsies par iekļūšanu finālā un galveno balvu – komandas ceļojumu uz zinātnes centru, ziņo konkursa koordinatore Lelde Bukovska.

Konkursu rīko AS "Latvenergo", un šogad konkursam pievienojušies un jauniešus motivēs četri jauni iedvesmotāji jeb eksperti, kuru ikdiena nav iedomājama bez fizikas zināšanām. Viņi pārstāv gan zinātni, gan jaunradi, gan vidi, saules un vēja enerģiju, elektromobilitāti un energoefektīvu risinājumu pielietošanu ikdienā. Šī gada konkursa iedvesmotāji ir Pasaules Enerģijas padomes Latvijas Nacionālās komitejas programmas "Nākotnes enerģētikas līderi Latvijā" pārstāvji, atjaunīgās enerģijas eksperts Romāns Oļekšijs un e-mobilitātes eksperts Fēlikss Zajecs, kā arī LU Cietvielu fizikas institūta vadošā pētniece Marija Dunce un Jauno fiziķu skolas vadītājs Ģirts Zāģeris. Eksperti konkursa laikā palīdzēs izzināt aizraujošo fizikas pasauli un tās nozīmi šodienas un nākotnes enerģijas veidošanā.

Konkursa uzdevumus gatavos fizikas ekspertu komanda: portāla "Fizmix.lv" vadītājs Raitis Streičs, fizikas doktore Virgīnija Vītola, RTU inženierzinātņu vidusskolas fizikas skolotājs Aivars Eriņš un RSU Fizikas katedras docents Ansis Ēcis. Savukārt pašizaugsmes un komandu saliedēšanās trenera Eduarda Krūmiņa uzdevumi jauniešiem palīdzēs stiprināt un saliedēt savu komandu.

Pērn konkursā piedalījās teju tūkstotis skolēnu no visas Latvijas, un uzvaras laurus plūca Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzijas jaunieši skolotāja Valda Jeruma vadībā. Šogad konkurss joprojām ir atvērts komandām no visas Latvijas, un tā izskaņā ne vien pusfinālisti, bet arī visi citi interesenti un fizikas entuziasti varēs piedalīties Latvijas Fizikas festivālā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Lasi vēl
 
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.