90 procenti skolēnu izglītību skolās uzskata par pārāk teorētisku, liecina aptauja
Foto: RTU

Vairums jeb 90 procenti Latvijas skolēnu uzskata, ka izglītība skolās ir pārāk teorētiska, un viņi vēlētos lielāku mācību satura sasaisti ar reālo dzīvi, atklāj izglītības organizācijas "Junior Achievement Latvia" veiktā aptauja.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Atbildot uz nepieciešamību veicināt plašāku skolēnu spēju orientēties reālai dzīvei maksimāli pietuvinātās situācijās, oktobra pēdējā nedēļā notiks ikgadējā praktiskās uzņēmējdarbības izglītības konference jauniešiem #UzdrīkstiesUzvarēt. Pasākumā, kas notiek jau sesto reizi, skolēnus uzrunās spilgti un veiksmīgi Latvijas uzņēmēji, ar saviem stāstiem iedvesmojot, aicinot apgūt dzīvei svarīgas prasmes un veidot savu uzņēmumu jau skolas laikā.

Nesen veiktajā skolēnu aptaujā vairāk nekā 90 procenti skolēnu norāda, ka mācību metodes skolās ir pārāk teorētiskas un vairāk nekā 85 procenti saka, ka apgūt mācību vielu caur praktisku darbošanos būtu daudz vieglāk un saprotamāk.

"Šis ir spēcīgs un skaidrs signāls, ka līdzšinējās mācību metodes noveco, un jaunieši ir vairāk orientēti uz praktisku darbošanos, ir motivēti darīt un sasniegt vairāk. "Junior Achievement Latvia" skolēnu mācību uzņēmumu programma ir reāls piemērs kompetencēs balstītas izglītības pieejai, kas darbojas jau vairāk nekā 10 gadu un šobrīd šī metode tiek īstenota jau 30 procentos Latvijas skolu. Konference jauniešus iedvesmo darīt un ir nozīmīga šīs programmas sastāvdaļa", norāda "Junior Achievement Latvia" vadītājs Jānis Krievāns.

Skolēnu uzņēmējspēju attīstīšanu par nozīmīgu uzskata konferences līdzorganizatori Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA)."Ik gadu ieguldot resursus konferences organizēšanā, palīdzam veidot jauno uzņēmēju paaudzi un nostiprināt jauniešos pārliecību, ka Latvija ir ne tikai lieliska vieta, kur piepildīt savus sapņus un sasniegt mērķus, bet arī gūt globālus panākumus", tā LIAA direktors Kaspars Rožkalns.

Šogad pirmo gadu konference #UzdrīkstiesUzvarēt skolēnus pulcēs attālināti, proti, būs skatāma tiešraidē. "Konference ir mainījusi savu formātu, taču ne saturisko vērtību. To nodot skatītājiem palīdzēs augstvērtīgs pasākuma tehniskais nodrošinājums – lielie ekrāni, īpaši kvalitatīva skaņa un interaktivitāte. Esmu pārliecināts, arī šogad konferenci vērot būs ne mazāk aizraujoši kā iepriekšējos gadus, skolēniem esot klātienē," turpina Rožkalns.

Šogad visi interesenti aicināti skatīties uzņēmējdarbības iedvesmas konferenci #UzdrīkstiesUzvarēt ceturtdien, 29. oktobrī no pulksten 10 līdz 14 tiešraidē "Delfi.lv", "Junior Achievement Latvia" vai labsoflatvia.com "Facebook" lapās.

"Junior Achievement Latvia" skolēnu aptauja tika veikta laika posmā no šī gada 12. līdz 22. oktobrim, aptaujājot 922 7. – 12. klašu skolēnus visā Latvijā.

Tags

Junior Achievement Izglītība Skola Skolēns
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form