Aicina bērnus un vecākus pieteikties bezmaksas Norvēģijas filmu kinoseansiem
Foto: Publicitātes attēls

Norvēģijas vēstniecība Rīgā un Kino galerija aicina ģimenes ar bērniem un bērnu kolektīvus apmeklēt Norvēģijas bērnu filmu seansus skolēnu ziemas brīvlaikā no 25. decembra nākamā gada 3. janvārim. Filmas rādīs kinoteātrī "K.Suns", Elizabetes ielā 83/85, Rīgā. Bērniem un vecākiem ar bērniem ieeja bez maksas.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kā portālu Cālis.lv informēja Norvēģijas vēstniecības Rīgā pārstāve Ineta Balule, bērnu filmu programmā ir iekļautas trīs spēlfilmas un viena animācijas filma. Filmas tiek demonstrētas norvēģu valodā ar tulkojumu latviešu valodā. Tālrunis informācijai: 29231633. Pieteikumiem rakstīt: aida.zviedre@inbox.lv

Turpinot iesākto tradīciju, Pirmajos Ziemassvētkos - 25. decembrī - tiks demonstrēta 1976. gadā uzņemtā pasaku filma ģimenei "Ceļojums uz Ziemassvētku zvaigzni". Šī filma joprojām ir populāra Norvēģijā - Norvēģijas sabiedriskā televīzijā ik gadu demonstrē šo filmu Ziemassvētku vakarā un tā ir neatņemama Ziemassvētku tradīcija daudzās norvēģu ģimenēs. Filma ir uzņemta pēc tāda paša nosaukuma lugas motīviem, kuru 1924. gadā sarakstīja norvēģu dramaturgs Sverre Brandts (1880–1962). Luga vairākkārt iestudēta teātros Skandināvijas valstīs.

Šī gada filmu programmā bērni varēs redzēt arī turpinājumu stāstam par diviem draugiem – puisēnu Kaštenu un meiteni Petru filmā "Kaštena un Petras brīnišķīgie Ziemassvētki" (2014). Filma ir turpinājums iepriekšējos Ziemassvētkos demonstrētajām filmām "Kaštens un Petra – labākie draugi" un "Kaštena un Petras ziemas brīvdienas". Filmas ir uzņemtas pēc bērnu grāmatu sērijas par Kaštenu un Petru, kuru sarakstījis Norvēģijā plaši pazīstamais rakstnieks Tūrs Oge Bringsvers (Tor Åge Bringsværd) un ilustrējusi māksliniece Anne Gerda Holta (Anne Gerd Holt).

Mazākos skatītājus noteikti aizraus animācijas filma par policijas auto Pelles piedzīvojumiem - "Policijas mašīna Pelle uz pēdām" (2013). 2013. gadā šī filma tika atzīta par labāko bērnu un jauniešu filmu Norvēģijā, iegūstot Norvēģijas Nacionālā kino balvu Amanda (Amandaprisen) minētajā nominācijā.

Lielākajiem bērniem tiks piedāvāta filma "Vispatiesākā mīlestība" (2011), kas ir dzīvespriecīgs stāsts par 10 gadus veco meiteni Anni, viņas attiecībām ar vienaudžiem un par pirmo mīlestību. Filma ir uzņemta pēc norvēģu autores Vigdis Jortas (Vigdis Hjort) populārās bērnu grāmatas ar tādu pašu nosaukumu un ir guvusi vairākas balvas starptautiskos filmu festivālos.

Tags

K.Suns
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form