Foto: Shutterstock

Lai uzlabotu valsts atbalsta sistēmu bērniem ar kustību traucējumiem, Bērnu slimnīcas fonds īsteno projektu "Es un Tu, Mēs". Projekta ietvaros vecāki, kas audzina bērnus ar funkcionēšanas traucējumiem, tiek aicināti piedalīties anonīmā interneta aptaujā par iekļaujošu sabiedrību.

Par aptaujas rezultātiem tiks informēti gan atbildīgie valsts lēmumu pieņēmēji, gan sabiedrība.

Pēdējo trīs gadu laikā fonds kopumā ir sniedzis atbalstu 108 bērniem ar kustību traucējumiem, turklāt daļa no šiem bērniem atkārtoti saņem finansiālu atbalstu tehniskajiem palīglīdzekļiem, jo bērni aug un katru gadu ir nepieciešams jauns, lielāks tehniskais palīglīdzeklis.

Redzot atbalsta lūgumu pieaugumu un saprotot, ka atbalstu bērnu tehniskajiem palīglīdzekļiem vajag katru gadu, Bērnu slimnīcas fonds ir uzņēmies īstenot jauno projektu.

"Mums jau ir veiksmīga un vērtīga pieredze, īstenojot projektu, kurā iesaistījām gan speciālistus, gan bērnu vecākus, gan atbildīgās ministrijas un deputātus, kā arī citas nevalstiskās organizācijas, lai veidotu atbalsta sistēmu bērniem ar autiskā spektra traucējumiem (AST). Līdzīgi vēlamies valsts līmenī pārskatīt atbalsta iespējas bērniem ar kustību traucējumiem, jo, kaut arī atšķirībā no bērniem ar AST šeit jau ir izveidota sistēma, mēs ikdienā redzam, ka tā ir nepilnīga un būtu nepieciešami daudzi uzlabojumi. Arī šoreiz iesaistīsim pēc iespējas plašāku dalībnieku loku, lai rezultātā taptu pārdomāts un kvalitatīvs reformu plāns, kas varētu nodrošināt bērniem un viņu ģimenēm pilnvērtīgu atbalstu," projekta ieceri komentēja Bērnu slimnīcas fonda vadītāja Liene Dambiņa.

Projekts tiek realizēts no šī gada 1. decembra līdz nākamā gada 30. novembrim, un tā laikā notiks:

  • Aptaujas vecākiem, kuru bērniem ir kustību traucējumi;
  • Diskusiju un domnīcu cikls: "Rodam risinājumu", kurā piedalās dažādas iesaistītās puses (ministrijas un citas valsts institūcijas, tehnisko palīglīdzekļu izgatavotāji, vecāku pārstāvji, nevalstiskās organizācijas);
  • Raidierakstu cikls: "Vienādas iespējas visiem";
  • Kopīgs projektā iesaistīto pušu izstrādāts Tehnisko palīglīdzekļu reformas plāns 2024.-2027. gadam, kurā definēts esošās situācijas raksturojums, problēmas izklāsts, turpmākais rīcības plāns un sasniedzamie rezultāti;
  • Kampaņa "Vecāki kā savu bērnu aizstāvji";
  • Starptautiska konference "Bērni ar kustību traucējumiem kā līdzvērtīga sabiedrības daļa".

Ideja tiek realizēta ar EEZ un Norvēģijas grantu programmas "Aktīvo iedzīvotāju fonds" finansēto projektu "Es un Tu, Mēs".

Projekts veicinās sabiedrības izpratni par bērnu ar kustību traucējumiem izaicinājumiem, līdztiesību ikdienas dzīves kvalitātē un iekļaujošu attieksmi demokrātiskā sabiedrībā; tiks nodrošināta sabiedrības interešu aizstāvība konkrētā sociālā jomā; tiks izstrādāts Tehnisko palīglīdzekļu reformas plāns 2024.-2027. gadam, kurš tiks iesniegts atbildīgajās ministrijās.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!