Aicina pieteikties 18 gadus vecus jauniešus ES iniciatīvai – ceļot bez maksas
Foto: Shutterstock

Sākusies pieteikšanās Eiropas Savienības (ES) iniciatīvai, kas aptuveni 15 000 jauniešu šovasar ļaus saņemt ceļošanas pasi jeb ceļošanas karti, kas nozīmē – ceļot pa ES valstīm bez maksas. Tiesa, ir viens ierobežojums – šai kartei var pieteikties tikai 18 gadus veci jaunieši.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

18 gadus veci jaunieši, kuri vēlas gūt jaunus iespaidus un iepazīt Eiropu ar "DiscoverEU!", aicināti pieteikties tiešsaistē. To var izdarīt šeit.

Kā uzsver šīs iniciatīvas organizatori Latvijas pusē, kartes iegūšana dos iespēju baudīt pārvietošanās brīvību, labāk izprast Eiropas daudzveidību, iepazīt Eiropas kultūras bagātību, iegūt jaunus draugus un, galu galā, iepazīt sevi.

Pamatā ceļošana notiks ar vilcienu. Tas nozīmē, ka varēs gūt iespaidus, aplūkojot kontinenta dažādo pilsētu lielo daudzveidību un iespaidīgos dabasskatus.

Lai sniegtu maksimāli daudz iespēju, ceļošanas karte ļaus izmantot arī citus transporta līdzekļus, tostarp autobusus un prāmjus. Ar lidmašīnu būs atļauts lidot izņēmuma gadījumos un tad, ja nebūs pieejami citi transporta līdzekļi. Tas dos iespēju piedalīties iniciatīvā arī jauniešiem, kuri dzīvo attālos reģionos vai uz salas.

Kas var pieteikties?

Tu vari pieteikties, ja ir izpildīti šādi nosacījumi:

  • tev 2018. gada 1. jūlijā ir tieši 18 gadi (tu esi dzimis laikā no 1999. gada 2. jūlija līdz 2000. gada 1. jūlijam, ieskaitot);
  • tu esi vienas no 28 Eiropas Savienības dalībvalstīm pilsonis;
  • tu norādi personas apliecības vai pases numuru tiešsaistes pieteikuma veidlapā;
  • tu sāc savu ceļojumu vienā no 28 ES dalībvalstīm;
  • tu plāno sākt savu ceļojumu laikā no 2018. gada 9. jūlija līdz 30. septembrim;
  • tu plāno pavadīt ceļā 1 līdz 30 dienas (ieskaitot);
  • tu plāno apmeklēt vismaz vienu, bet ne vairāk kā četras valstis Eiropas Savienībā;
  • tu esi gatavs kļūt par "DiscoverEU" sūtni.

Pieteikumi var būt individuāli vai kolektīvi (personu grupa, kurā ir ne vairāk kā piecas personas). Grupai ir jāizvēlas savas grupas vadītājs. Grupas vadītājs aizpilda pieteikuma veidlapu, piedalās viktorīnā un atbild uz pēdējo papildu jautājumu. Iesniedzot pieteikumu, grupas vadītājs saņems kodu, kurš pēc tam jānodod tālāk grupas dalībniekiem, lai viņi varētu reģistrēties. Izmantojot grupas vadītāja sniegto kodu, pārējie grupas dalībnieki var reģistrēties tiešsaistē un ievadīt savus personas datus. Visiem grupas dalībniekiem tāpat jābūt tieši 18 gadus veciem.

Kad un kā pieteikties?

Ieinteresētie jaunieši var pieteikties tiešsaistē no 2018. gada 12. jūnija pulksten 12 (Centrāleiropas vasaras laiks) līdz 26. jūnija pulksten 12 (Centrāleiropas vasaras laiks). Vispirms tev būs jāievada personas dati un jāsniedz sīkāka informācija par ceļojumu, kuru vēlies īstenot. Tad tev būs jāatbild uz pieciem jautājumiem, kas saistīti ar "Eiropas Kultūras mantojuma gadu 2018" un ar ES iniciatīvām jaunatnes jomā. Visbeidzot, būs jāatbild uz pēdējo papildu jautājumu, kas ļaus Eiropas Komisijai sarindot pretendentus gadījumā, ja būs iesniegti vairāk pieteikumi, nekā ir pieejamas ceļošanas kartes. Pēc atlases dalībniekiem ir jādodas ceļā laikā no 2018. gada 9. jūlija līdz 30. septembrim.

Kas tiek gaidīts no tevis?

Kļūstot par "DiscoverEU" sūtni, tevi aicinās pastāstīt par savu ceļojumu pieredzi, piemēram, daloties ar saviem iespaidiem sociālajos plašsaziņas līdzekļos "Instagram", "Facebook" vai "Twitter", vai arī tavā skolā vai vietējā kopienā. Neaizmirsti pievienoties "DiscoverEU" "Facebook" domubiedru grupai, kad tā tiks izveidota!

Plašāk par šo iniciatīvu vari lasīt šeit.

Tags

Ceļošana Eiropas Savienība Jaunietis
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form