Aicina skolas pieteikties bezmaksas atvērtajām nodarbībām programmēšanā
Foto: AFP/Scanpix

E-prasmju nedēļas laikā "Lattelecom" sadarbībā ar bērnu programmēšanas programmu "Learn IT" aicina Rīgas skolas pieteikties uz atvērto programmēšanas nodarbību 3.-4.klašu skolēniem. Pusotras stundas garumā skolēniem būs iespēja iejusties datorā lomā, iepazīt modernas programmēšanas valodas un konstruēt savus pirmos LEGO robotus.

Bērnu vecākus, kurus interesē "Learn IT" atvērtā nodarbība, to organizatori aicina vērsties pie savu bērnu skolotājiem. Savukārt Rīgas pamatskolu skolotāji var pieteikt savu skolu atvērtajai programmēšanas "Learn IT" nodarbībai, sūtot e-pastu uz info@learnit.lv un norādot skolu un vēlamo atvērtās nodarbības laiku. Atvērtās nodarbības ir bez maksas un norisināsies līdz 15.aprīlim.

"Latvijā 2020.gadā veidosies vairāk nekā 20 000 speciālistu iztrūkums dabaszinātņu, IKT un inženierzinātnēs. Tāpēc īpaši svarīgi jau no bērnības radīt interesi bērnos ne tikai interesi par tehnoloģiju iespējām, nezaudējot bērnu savstarpējo komunikāciju un radošumu, bet arī saprast, ka loģiskā domāšana ir kā muskulis, ko var attīstīt, un tieši tas ir visdrošākais tramplīns - pakāpiens tālākai dzīvei," atbalstu projektam "Learn IT" pamato "Lattelecom" valdes priekšsēdētājs Juris Gulbis.

"Learn IT" ir inovatīva programmēšanas mācību programma sākumskolēniem, kas māca programmēšanas pamatus interesantā un radošā veidā un jau gadu notiek Rīgas Teikas un Imantas vidusskolā. Skolēnu vecāki jau atzinuši, ka 80% no visiem bērniem ir radusies papildus interese par programmēšanu, un viņu bērni veic programmēšanas uzdevumus arī ārpus nodarbībām. Skolēni jau pēc 15 nodarbībām spēj patstāvīgi radīt savas spēlēs, tādējādi kļūstot par programmu radītājiem, nevis pasīviem lietotājiem. Programmēšana mūsdienās nav tikai profesija, tā attīsta prasmes, kas būs nepieciešams ikkatrā nākotnes profesijā, norāda nodarbību rīkotāji.

Source

Cālis.lv

Tags

Izglītība Juris Gulbis Lattelecom Skola
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!
Sludinājumi

Comment Form