Aizliegtais auglis būs vēl saldāks – vecāku viedokļi un psihoterapeites padomi par interneta lietošanu bērnam un kontroli
Foto: Shutterstock

Nav jau nekāds noslēpums, ka mūsdienās bērniem pieeja dažādām tehnoloģijām un sociālajiem tīkliem ir diezgan ātra. Uztraukums par bērnu drošību, pirmajiem soļiem interneta vidē un vēlme pakontrolēt mazos ķiparus - katram vecākam ir pašsaprotama. "Tad varētu arī pastāstīt pirmos impulsus, ka internets nav rotaļlieta. Tas ir veids, kā mēs varam sazināties ar citiem cilvēkiem," stāsta ģimenes psihoterapeite Iveta Lielmane.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Piedāvājam ielūkoties arī mammu diskusijā no portāla Cālis.lv foruma par bērniem un to pieeju interneta lietojumam. Proti, kā vecāki tiek galā ar bērnu vēlmi izveidot savu profilu tīklos, pačatot ar vienaudžiem, kā arī ļauties pāris stundu bezrūpīgai spēlīšu izklaidei interneta tīmekļos.

"Kādreiz mammas, tēti, vecmāmiņas un vectētiņi sazinājās ar vēstulēm vai pastkartītēm un telefonu, kas bija pieslēgts pie vadiņa, tagad tas ir līdzīgi, tikai ar lielākām iespējām," apgalvo psihoterapeite.

Tāpat Lielmane norāda, ka mazi bērni ātri saprot bilžu valodu. "Ja ir mazs bērns līdz skolas vecumam, tad viņam, iespējams, tas būtu par traku, taču, ja viņam pastāsta, parāda ar bildītēm, tad viņš diezgan daudz sapratīs, ka tas ir nopietni. Tas arī varētu būt pats sākums - saruna par sociālajiem tīkliem," uzskata psihoterapeite.

Tags

Bērni Draugiem.lv Facebook Instagram Internets Sarakstu karuselis Skype
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form