pāris
Foto: PantherMedia/Scanpix

Ir ģimenes, kurās tikt pie mazuļa neizdodas pēc pirmajiem, iespējams, pat simtajiem mēģinājumiem, un gribēts vai nē – izmisums piezadzies. Tomēr cerība vienmēr pastāv. Diskusijas par to, kādā pozā, kādā mēneša dienā un cikos pa dienu vislabāk mēģināt ieņemt mazuli, portāla Cālis.lv forumā ir gana daudz. Šoreiz aplūkosim, kādus neparastus padomus viena otrai sniedz sievietes, lai mēģinātu tikt pie ilgi gaidītā mazulīša.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Bērnu bildītes guļamistabā un aizlienētā kleita

"Sveikas, jautājums visām, kam ir bijušas grūtības palikt stāvoklī. Vai kāds jums ir devis netradicionālus padomus, kas varētu palīdzēt? Man, piemēram, draudzene ieteica pie sienas guļamistabā sakarināt mazu bērnu bildes, jo tā darījuši senie ķīnieši (Fen-šui gudrība). Tas veicinot auglību, un viņai pašai it kā palīdzējis.

Otra draudzene atkal stāstīja, ka Latgalē, ja sieviete nevar palikt stāvoklī, tad viņai iesaka aizņemties no kādas grūtnieces kleitu un kādu laiku pa mājām ar to pastaigāt. Vai esat kaut ko mazāk tradicionālu izmēģinājušas? Varbūt tiešām ir kaut kas ārpus fizioloģiskā, kas palīdz? (Baznīcā svecītes lieku regulāri, domāju pozitīvas domas, pārsvarā). Jo man it kā viss pārbaudīts, it kā viss kārtībā, arī vīram, bet bēbis nepiesakās un nepiesakās. Kaut kā nepareizi gaidu laikam."

Spilvens zem dibena

"Man viena veca gudrība iz fizioloģiskajām. Kaut kad sen no šī paša foruma izraku. Pati tā tiku pie sava eņģelīša ātrāk, nekā pat biju gatava un draudzenei, kas ilgi nevarēja sagaidīt savu mazuli, kā pamēģināja, tā opā! Puika klāt. Vai esi mēģinājusi pēc mīlēšanās zem dibena palikt spilvenu, lai sanāktu slīpums un viss "labumiņš" satecētu, kur tam jāsatek? Tā vajag kādu minūtīti pagulēt uz muguras un nedaudz palīdzēt Mātei Dabai."

Spināti

"Spinātus ēst. Es paliku stāvoklī tajā pašā mēnesī, kad nodevu asinis, kad biju donors. Ilgi domāju – iet vai neiet nodot, bija cikla pirmā vai otrā diena."

Kaķēna mistika

"Mēs ar vīriņu pie bērniņa nevarējām tikt četrus gadus. It kā abiem viss bija daudz maz kārtībā (pa vidu gan bija viena grūtniecība, kuras attīstība apstājās 12. nedēļā, bet tad noskaidrojās, ka es tai laikā biju izslimojusi citomegalovīrusu), nu manam mazajam ķiparam paliek astoņi mēneši. Paliku stāvoklī divus mēnešus pēc tam, kad Rīgā uz ielas pamanīju pavisam mazu kaķēnu, mana mīkstā sirds šajā gadījumā neizturēja un paņēmu mazo uz mājām. Tik nesen uzzināju, ka vienai paziņai dziedniece bija ieteikusi paņemt pamestu kaķīti uz mājām, un tad bērniņš pusgada laikā pieteikšoties. Neņemos gan 100 procentīgi apgalvot, ka tā ir droša metode, taču manā gadījumā tas pavisam neapzināti nostrādāja, tā ka audzinu tagad vienu divkājaino un vienu četrkājaino un dažreiz šķiet, ka ar to četrkājaino iet grūtāk."

"Manā gadījumā bija līdzīgi. Paņēmām ar vīru no patversmes suņuku, lai gan braucām pakaļ kaķim. Un pēc mēneša jau biju stāvoklī. Tagad pie otra nevaram tikt jau arī gadus trīs četrus, varbūt laiks braukt atkal uz patversmi."

Aizņemties grūtnieces kleitu, stumdīt tukšus bērnu ratiņus, kaķēna adoptēšana un citi neparasti padomi, kā palikt stāvoklī
Foto: GalgenTX / cc

"Man liekas, ka kaķu/suņu paņemšanai no ielas var būt ietekme tikai tādā gadījumā, ja to dara no sirds. Ja to darīs tikai tāpēc, ka tā ir iespēja palikt stāvoklī, tad nekas nesanāks."

"Par kaķēnu adopciju runājot, zinu vairākus gadījumus , kad arī cilvēku adopcija darbojas: 10 gadus netiek pie bērna, kā adoptē bērniņu, tā savs piesakās, un pēc pirmā uzreiz otrais... laikam novērš to nelabo saspringumu."

"Saspringuma novēršanu ar palīdzēšanu maziem kaķu bērniem atzīstu un zinu vairākas ģimenes, kurās tas ir veiksmīgi nostrādājis."

"Adoptēt bērniņu, kurš jau tā daudz ir cietis savā īsajā mūžiņā, tikai tāpēc, lai noņemtu lieko sasprindzinājumu un tiktu pie saviem bērniem, man liekas augstākā mērā cūciska rīcība. Tad, kad piedzimst ilgi gaidītais savējais, agrāk adoptētais bērns laimīgajā ģimenītē kļūst par "lieko", visiem uz nerviem krītošo traucēkli."

Gumijkoks

"Vēl saka, ka vajagot mājās gumijkoku..."

Aizņemties grūtnieces kleitu, stumdīt tukšus bērnu ratiņus, kaķēna adoptēšana un citi neparasti padomi, kā palikt stāvoklī
Foto: Shutterstock

Olu dzeltenumi un kukurūza

"Īsumā, abiem partneriem jālieto svaigi izdziedēti kvieši (pa 4-6 ēdamkarotēm dienā ar medu), olu dzeltenumi, dzeltenās kukurūzas vālītes, gan bieza gan šķidra putra), kukurūzas eļļa - tie visi ir E vitamīna avots, kas veicina apaugļošanos. Protams var nopirkt arī aptiekās jau kapsulās. Vīriešiem noderīgi pēc iespējas vairāk ēst zaļos sīpolus, tas palielina vīrišķo hormonu daudzumu. Neauglību ietekmē arī cinka nepietiekamība organismā. Tas ir ķirbju sēkliņās, maijā jāpagatavo stiprs novārījums no meža aveņu zaru galiņiem un noderīgi ir dzert smiltsērkšķu ogu maijā izplaukušo lapiņu tēju. Nedomājiet, ka visu to esmu izgudrojusi. Informācija no viena dziednieka citētas receptes. Un visbeidzot. Lai iestātos grūtniecība, dzimumakts jāveic vienu reizi 7-10 dienās un dzelteno ķermenīšu nobriešanas laikā sievietēm 18-20 pēc menstruācijas, kas ir vislielākā iespējamība palikt stāvoklī. Citi mēra temperatūru, ja 37,5 var dot virsū."

Sakārtot čakru

"Mans padoms tiem, kuri fiziski ir atzīti par veseliem, bet netiek pie mazajiem, ir aizbraukt pie kāda enerģētiski spēcīga cilvēka, kurš sakārtos abiem otro čakru – to, kura atbild par reproduktīvo sistēmu/noņems enerģētiskos blokus, ja tādi būs un mazais tīri fiksi būs klāt."

Ķīniešu dziras

"Esmu izmēģinājusi ķīniešu dziras, taču stāvoklī pēc tam dabīgi nepaliku, kā solīts. Taču pēc tam vismaz ar mākslīgo apaugļošanu izdevās palikt stāvoklī (iepriekš arī tas nebija izdevies). Pārējās netradicionālās metodes diemžēl arī nav palīdzējušas."

Tukši bērnu ratiņi

"Man māsīca lika stumt tukšus bērnu ratiņus. Tagad es vēl nezinu, būšu vai nē."

Aizņemties grūtnieces kleitu, stumdīt tukšus bērnu ratiņus, kaķēna adoptēšana un citi neparasti padomi, kā palikt stāvoklī
Foto: stock.xchng

Latiņš līdzi

"Nēsāju līdzi lata stārķīti. Zinu jau zinu, ka muļķīga iedoma, bet man palīdzēja, es kaut kā tam ticēju, jā un vēl bieži ar mazo sarunājos uz mākoņmalas. Tā neko konkrētu, vienkārši ik pa laikam no sirsniņas parunāju. Es patiešām ticu, ka viņi sēž uz mākoņmalas un švitelē kājeles, un mūsu mīļie debesīs viņus pieskata."

Auglīgās bikses

"Man ir auglīgās bikses (džinsenes). Tādas dikti smukas, bet mazliet par mazu. Ielīst varēja, sēdēt bija grūti, spieda kaut kur olnīcu rajonā. Tad nu es smejos, ka tās bikses man izmasēja ovulāciju. Ja nu vajag, kādai varu aizdot, lai panēsā uz darbu Man pirms grūtniecības bija 38. izmērs, tad nu tās bikses ir mazliet zem 38. izmēra."

Olu baltums "astaiņu" ceļā

"Par neparastiem padomiem. Kaut kur izlasīju, ka vajagot ar olu baltumu iesmērēt/iešļircināt "astainīšu" ceļu. Nezinu, vai tas palīdz, bet nav jau nekas kaitīgs un neko diži jau ola arī nemaksā. Varbūt ir vērts pamēģināt. Ļoti uzlabojot "astaiņus", kas nav sevišķi centīgi peldētāji."

Uz āderēm negulēt

"Man ieteica pārcelties ar visu gultu uz citu istabu āderu dēļ. Nezinu īsti tam ticēt vai nē. Pati nemāku pārbaudīt, bet mamma saka, ka tieši tur, kur mūsu gulta stāv, esot āderes un tad varot būt grūti tikt pie bērna."

kontracepcija pēc dzemdībām
Foto: PantherMedia/Scanpix

Vēdera glaudīšana grūtniecei

"Saka, ja ļoti gribi bēbīti, vajag kādai grūtniecei punci paglaudīt. Nezinu vai ticu, bet kad pati ļoti gribēju otro bērnu un uzreiz nepaliku stāvoklī, man bija draudzenīte toreiz gaidībās, nu tā es ņēmos glaudīt to viņas punci. Drīz pēc tam paliku stāvoklī. Arī kad pati toreiz jau biju stāvoklī, mana draudzene gribēja bēbi, bet grūtniecība neiestājās, ieteicu šo te metodi un... nostrādāja. Var jau būt, ka tikai iedomas."

Dīvainos ieteikumus komentē vecmāte Aija Mikova:

"Tik daudz visa kā, pašai bija interesanti uzzināt. Vēl varu ieteikt, ka pēc dzimumakta jāpagriežas uz vēdera un jāpaguļ tā kādas 10 minūtes. Tas noder sievietēm, kurām dzemde vērsta uz mugurpusi. Jāpamaina klimats, tas nozīmē aizbraukt uz siltajām zemēm. Vīrietim jāēd daudz gaļas un jādzer daudz kafijas.

Bet pats galvenais - izmest no galvas domu, ka nākamajā mēnesī noteikti būs. Nevajag sekot un fanātiski uz to tiekties. Tas rada stresu un tas nav sabiedrotais bērniņa ieņemšanai. Jāatceras, ka bērniņš pats atradīs vecākus!"

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form