Aizraujošā spēle 'Pilsētas ABC' turpinās arī rudens sezonā
Foto: Shutterstock

Izlozējot 30 uzvarētājus no pareizo atbilžu autoriem, ir noslēgusies Latvijas Drošāka interneta centra ("Drossinternets.lv") aizraujošās tiešsaistes spēles "Pilsētas ABC" pirmā sezona. Kopš jūlija iespēju pārbaudīt savas zināšanas par Latvijas pilsētām ir izmantojuši vairāk nekā 1000 spēlētāji, informē centrā. Vislielākā interese bijusi par Krāslavu, Jelgavu un Jēkabpili.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Lai arī pirmā – vasaras sezona – ir noslēgusies, spēle turpinās – to aicināts izspēlēt ikviens interesents – gan tie, kuri apceļo Latviju, gan arī pilsētās dzīvojošie, lai pārbaudītu, cik labi pazīst savu pilsētu. Spēlētāja uzdevums ir izvērtēt 33 patiesus un nepatiesus apgalvojumus par kādu no Latvijas pilsētām, tāpēc, spēlējot "Pilsētas ABC", ikviens var uzzināt daudz interesantu faktu, kas noderēs, gan tajās viesojoties, gan labāk iepazīstot savu pilsētu. Turklāt spēle ir lielisks rīks, lai attīstītu spēlētāju kritisko domāšanu un informācijas pratību.

Izrādās, ka šādu apgalvojumu izvērtēšana sagādāja problēmas spēles dalībniekiem:

  • Kuldīgā bijušas vairākas adatu fabrikas;
  • Rēzekne atrodas Rēzeknes upes ielejā;
  • Valmiera ir devītā lielākā pilsēta Latvijā ar 24865 iedzīvotājiem;
  • Ozolnieki ir pusceļā starp Rīgu un Jelgavu.

Pārbaudi arī tu, vai zini pareizo atbildi uz šādiem spēlēs iekļautajiem apgalvojumiem:

  • Hercogs Jēkabs ir dzimis Kuldīgā;
  • Daugavpilī lielākais ezers ir Rāznas ezers;
  • Liepājas karogā ir redzama priede;
  • "Ņerga" ventiņmēlē nozīmē "čīkstulis", "vārgulis".

"Pilsētas ABC" ideju izstrādāja un saturu veidoja "Drossinternets.lv" un Drošāka interneta vēstneši, kas ikdienā ir pedagogi, bibliotekāri un jauniešu centru darbinieki, bet savu iespēju robežās palīdz "Drossinternets.lv", izglītojot bērnus un jauniešus par drošu, atbildīgu un jēgpilnu interneta lietošanu.

Šobrīd spēlē ir pieejami fakti par 27 Latvijas pilsētām – Alūksni, Balviem, Bausku, Brocēniem, Cēsīm, Dagdu, Daugavpili, Gulbeni, Iecavu, Jēkabpili, Jelgavu, Jūrmalu, Krāslavu un Krāslavas novadu, Kuldīgu, Liepāju, Ludzu, Ogri, Rēzekni, Salacgrīvu, Saldu, Skrundu, Smilteni, Strenčiem, Talsiem, Valku, Valmieru un Ventspili.

Lai mācītu skolēniem kritisko domāšanu un informācijas pratību, "Drossinternets.lv" aicina skolas, bērnu vecākus, jauniešu centru pārstāvjus, bibliotēkas un citus, kas ikdienā organizē izzinošas aktivitātes bērniem un pieaugušajiem, iesaistīt spēlē bērnus, aicinot izvērtēt faktus par spēlē iekļautajām pilsētām, vai kopā ar bērniem izstrādāt spēles saturu — patiesus un nepatiesus apgalvojumus arī par savu pilsētu vai novadu.

Spēle pieejama šeit.

Tags

Drošs internets Spēles
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form