Akcijā aicina tētus zvanīt uzticības tālruņa konsultantiem
Foto: Shutterstock

Septembra otrajā svētdienā – 10. septembrī – Latvijā atzīmē Tēva dienu. Gatavojoties šim notikumam, Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas Bērnu un pusaudžu uzticības tālruņa 116111 konsultanti rīko akciju "Uzticības tālrunis tēviem".

Akcija notiks no 8. līdz 10. septembrim.

Akcijas laikā tēti ir īpaši aicināti zvanīt uzticības tālruņa speciālistiem, saņemt profesionālas psiholoģiskās konsultācijas un atbalstu jautājumos saistībā ar bērniem, pārrunājot dažādas iespējami aktuālas tēmas – bērnu un vecāku savstarpējās attiecības un konfliktu risināšanas iespējas, bērnu attiecības ar vienaudžiem, skolotājiem, kā arī dažādus bērna drošības aspektus internetā.

Tieši tāpat tēvus var interesēt jautājumi par bērnu attīstības fiziskajiem, garīgajiem un emocionālajiem aspektiem, rīcība gadījumā, ja bērns ir cietis no fiziskas, emocionālas vai seksuālas vardarbības, dažādas bērna emocionālās problēmas, kā arī bērna pozitīvās disciplinēšanas metodes un rīcības stratēģijas, mudinot piedalīties akcijā, stāsta VBTAI pārstāvis Taivo Trams.

Tēta loma bērna dzīvē ir ļoti svarīga, jo visbiežāk tētis ir tas vīrietis maza bērna dzīvē, kurš rada priekšstatu par to, kādam jābūt vīrietim un tētim. Par to, kādi ir tēti, bērni uzzina, redzot savu tēti, redzot mammas un tēta attiecības. Viņu prātā veidojas priekšstats par to, kā tētis dara dažādus ar ģimeni saistītus darbus: palīdz mājas sakopšanā, gatavo ēdienu, aprūpē bērnus, spēlējas, kā palīdz pildīt skolā uzdotos darbus, izturas pret citiem ģimenes locekļiem. Tētis ir piemērs un paraugs saviem bērniem. Laikam ejot, tēta loma diezgan būtiski ir mainījusies, kā dēļ ir bijis jāmainās arī tētiem un viņu attieksmei.

Bērnu un pusaudžu uzticības tālrunis 116111 strādā visu diennakti un ir bezmaksas tālruņa līnija, zvanot gan no fiksētā, gan mobilā telefona.

Source

Cālis.lv

Tags

Tēva diena Uzticības tālrunis 116111 Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form