Akcijā pret seksuālo vardarbību 'Pārtrauc klusēšanu!' saņemts 761 zvans
Foto: Shutterstock

Akcijas pret seksuālo vardarbību "Pārtrauc klusēšanu!" laikā uz Bērnu un pusaudžu uzticības tālruni tika saņemts 761 zvans, un 408 gadījumos tika sniegta psiholoģiskā palīdzība. No šīm konsultācijām 35 gadījumos zvanītāji vērsās pēc palīdzības emocionālas, 14 – fiziskas, vienā – seksuālas vardarbības gadījumā.

Akcija norisinājās no 23. maija līdz 30. maijam, un tās mērķis bija vērst sabiedrības uzmanību uz seksuālo vardarbību un tās atklāšanu.

Piecos gadījumos par iespējamu fizisko un emocionālo vardarbību pret bērniem ģimenē un bērnu neatbilstošu aprūpi vecāku alkohola lietošanas dēļ informācija tika nodota attiecīgās pašvaldības sociālajam dienestam turpmākajam darbam, informē Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijā.

Būtiskākie jautājumi akcijas norises laikā bija saistīti ar vardarbību ģimenē, depresīvu bērnu emocionālo stāvokli, zemu pašvērtējumu, saskarsmes grūtībām, kā arī bērnu drošību internetā, vecāku emocionālu vardarbību pret bērniem un bērnu pamešanu novārtā, tāpat arī bērnu tiesību ievērošanas jautājumiem izglītības iestādēs.

"Seksuālās vardarbības gadījumi ir pati sensitīvākā tēma – par to kautrējas un baidās runāt gan upuri, gan vardarbības liecinieki vai cilvēki, kuri par to tikai nojauš. Tomēr seksuālās vardarbības sekas vairumā gadījumu var atstāt ļoti būtiskas sekas uz upuri, kas izpaužas visā turpmākajā dzīvē. Tādēļ ir tik svarīgi pārvarēt bailes un kaunu un runāt par šiem jautājumiem", norāda VBTAI Ģimeņu ar bērniem atbalsta departamenta direktore Amanda Vēja.

Saistībā ar bērnu seksuālas izmantošanas gadījumu atklāšanu ļoti būtisks ir arī bērnu nopratināšanas process, jo bērnu teiktais var būt vienīgais pierādījums, kas palīdz atklāt noziegumu un pasargāt cietušo. Lai nopratināšanas procesā mazinātu bērnu atkārtotu traumēšanu un iegūtu pēc iespējas kvalitatīvākus pierādījumus kriminālprocesam, šovasar Rīgā un Rīgas reģionā tiks uzsākts pilotprojekts "Bērna māja" – efektīvākai institūciju sadarbībai seksuāli izmantotu bērnu nopratināšanā. Pilotprojekta ieviešanu koordinē "Centrs Dardedze" ar Labklājības ministrijas, Tieslietu ministrijas un Tiesu administrācijas atbalstu.

Uzticības tālrunis 116111 ir bezmaksas tālruņa līnija, zvanot gan no fiksētā, gan mobilā telefona.

Source

Cālis.lv

Tags

Seksuāla vardarbība Uzticības tālrunis 116111 Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form