Ap 300 bērnu ar autismu varēs izmēģināt jaunu rehabilitācijas pakalpojumu
Foto: Shutterstock

Plānots izstrādāt jaunu psihosociālās rehabilitācijas pakalpojumu bērniem ar autiskā spektra traucējumiem (AST) un viņu ģimenes locekļiem. Izmēģinājuma projektu plānots sākt šā gada rudenī, un kopumā rehabilitācijas pakalpojuma aprobācijā tiktu iesaistīti vismaz 300 bērni ar AST un viņu likumiskie pārstāvji vai audžuģimenes no visiem Latvijas reģioniem. Izmēģinājuma projektu īstenos Latvijas Autisma apvienība.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Šāda atbalsta sistēmas pilnveide noteikta arī Eiropas Savienības stratēģijā "Eiropa 2020", Latvijas Nacionālajā attīstības plānā 2014.-2020. gadam un "Sociālās aizsardzības un darba tirgus politikas pamatnostādnēs 2021.-2027. gadam" izvirzīto mērķu un noteikto prioritāšu sasniegšanai, skaidro Labklājības ministrijas Komunikācijas nodaļas sabiedrisko attiecību speciālists Egils Zariņš.

Aktivitātes mērķis ir pilnveidot sociālo pakalpojumu sistēmu, izstrādājot un aprobējot sabiedrībā balstītu sociālo pakalpojumu finansēšanas mehānismus un atbalsta personas pakalpojuma ieviešanas mehānismu. To īstenojot, tiks izstrādāts šāda rehabilitācijas pakalpojuma apraksts, realizēts šī pakalpojuma izmēģinājuma projekts, pēc kura veikta tā rezultātu novērtēšana un priekšlikumu izstrāde par jauna psihosociāla rehabilitācijas pakalpojuma ieviešanu Latvijā.

Rehabilitācijas pakalpojuma apraksts tiks izstrādāts, ņemot vērā ārvalstu labo praksi – Somijas Autisma apvienības pieeju atbalsta sniegšanā bērniem ar AST un viņu ģimenēm. Izveidotā atbalsta sistēma Somijā paredz attālinātu un klātienes atbalsta grupu veidā sniegt sistemātisku psihosociālu un informatīvu atbalstu ģimenēm, kurās ir bērns ar AST, kā arī organizēt atbalsta grupas atbalsta komandām, kuras palīdz šiem bērniem un viņu ģimenēm. Labo praksi plānots pārņemt un ieviest arī Latvijā, pielāgojot to Latvijas situācijai un pieejamiem pakalpojumiem un atbalstam ģimenēm, kurās ir bērns ar AST.

Tags

Ģimenes veselība Bērna veselība Labklājības ministrija Psihoemocionālā veselība
0
Autisms
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form