'Apeirons' uzsāk diskusiju ciklu par problēmsituācijām invalīdiem Latvijā
Foto: PantherMedia/Scanpix

Šī gada 13. maijā Invalīdu un viņu draugu apvienība "Apeirons" uzsāk astoņu diskusiju ciklu "Meklē un atrodi!" par problēmsituācijām, ar kurām saskaras cilvēki ar dažāda veida invaliditāti visā Latvijā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Diskusiju cikla mērķis ir sniegt skaidras atbildes uz jautājumiem, kas skar cilvēkus ar invaliditāti un
viņu tuviniekus par dažādām nozares tēmām, kā arī sekmēt kvalitatīvas informācijas pieejamību. Pirms diskusiju cikla uzsākšanas tika izveidota aptaujas anketa, kuru nepilnas dienas laikā aizpildīja 65 respondenti, kurā katrs norādīja vismaz uz trim problēmsituācijām, ar kurām saskaras visbiežāk. Aktuālākās no tām bija rehabilitācija, nodarbinātība, sociālie pakalpojumi, veselības aprūpe, izglītība un kultūras dzīve.

"Tas, ka ar savām problēmsituācijām tik īsā laika periodā dalījās tik daudz cilvēku, nozīmē tikai to, ka ar informācijas pieejamību un atbalstu cilvēkiem ar invaliditāti Latvijā vēl joprojām ir problēmas un tās ir steidzami jārisina. Ļoti ceru, ka ar mūsu diskusijām iekustināsim vēl vairāk procesus, kuri nodrošinās pakalpojumu un informācijas pieejamību cilvēkiem ar dažāda veida invaliditāti" secina invalīdu un viņu draugu apvienības "Apeirons" valdes priekšsēdētājs Ivars Balodis.

Diskusiju rezultātā tiks izveidoti astoņi viegli saprotami un uztverami infografiki jeb ceļa kartes, kas palīdzēs cilvēkiem ar invaliditāti un viņu radiniekiem vieglāk izprast dažādas situācijas un iespējamos risinājumus, kas skar tēmu – invaliditāte. Infografiki būs pieejamas "Apeirons" sociālajos tīklos šeit un tīmekļvietnēs www.apeirons.lv un www.asistenti.lv.

Pirmā diskusija norisināsies jau 13.maijā no pulksten 14 līdz 15.30 "Apeirons" "Facebook" lapā šeit. Tās tēma būs "Pilngadīgs cilvēks ar GRT. Patstāvīga dzīve."

Diskusijā piedalīsies pārstāvji no Latvijas Republikas Tiesībsarga biroja, Labklājības ministrijas, Rīgas Domes Labklājības departamenta, kā arī tiks aicināts neatkarīgais eksperts Andis Gobiņš, biedrības "Eiropas Kustība Latvijā" prezidents, kurš piedalīsies visās astoņās diskusijās.

Diskusiju ciklam "Meklē un atrodi!" līdzi variet sekot www.apeirons.lv un "Facebook" sadaļā pasākumi.

Visus diskusiju ierakstus varēsiet apskatīt šeit.

Visās diskusijās tiks nodrošināts sinhronais zīmju valodas tulks.

Projekts tiek līdzfinansēts Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Sabiedrības integrācijas programmas ietvaros.

Tags

Rehabilitācija Apeirons Invalīdu
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form