Aptauja: 88 procenti vecāku gaida skolas gaitu atsākšanos klātienē
Foto: Publicitātes foto

Tuvojoties jaunajam mācību gadam, vairāk nekā puse jeb 52 procenti Latvijas skolēnu vēlas atgriezties skolā un atsākt mācības klātienē, liecina "Norstat" veiktās aptaujas dati pēc mobilo sakaru operatora "Bite" pasūtījuma. Vēl entuziastiskāki par gaidāmo mācību gada sākumu ir vecāki – vairākums jeb 88 procenti norādījuši, ka vēlas, lai bērni atgriežas skolā, atsākot mācības klātienē. Arī SOS bērnu ciematu skolēni un vecāki ar nepacietību gaida atgriešanos skolā, taču vienlaikus asociācijas pārstāvji norāda, ka bērnu sagatavošana mācībām ģimenēm ik gadu rada finansiālus izaicinājumus.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Aptaujas dati atklāj, ka lielākā daļa skolēnu ir noilgojušies pēc mācībām klātienē, turklāt pēc ceturtdaļas aptaujāto vecāku domām, viņu bērni ļoti vēlas atgriezties skolā, jo pavasarī īstenotais attālinātais mācību process ir pastiprinājis vēlmi socializēties un mācīties klātienē. Savukārt 27 procenti aptaujāto vecāku ir pārliecināti, ka bērni vēlas atgriezties skolā, lai varētu pilnvērtīgi būt kopā ar vienaudžiem un apmeklēt interešu pulciņus. Tajā pašā laikā 15 procenti skolēnu vecāku atzinuši, ka viņu atvases skolas gaitu atsākšanos klātienē gaida ne vairāk kā citus gadus, kamēr tikai astoņiem procentiem skolas vecuma bērnu skolas gaitu atsākšana klātienē vai attālināti lielu sajūsmu neizraisa.

Arī vairums vecāku gaida bērnu skolas gaitu atsākšanos ierastajā, klātienes režīmā. 62 procenti no aptaujātajiem vecākiem ļoti vēlas, lai atvases dodas uz skolu un atsāk mācības klātienē, jo, viņuprāt, bērnu attīstībai un zināšanu apguvei ir svarīgs tieši pedagogu atbalsts, kā arī pilnvērtīga darbošanās dažādos pulciņos. Vēl 26 procenti vecāku norāda, ka vēlas, lai bērni atgriežas skolā klātienē, un kā būtisku priekšrocību mācībām klātienē izceļ tieši skolēnu iespēju un nepieciešamību socializēties ar vienaudžiem.

Daudziem vecākiem ik gadu sagatavot bērnu skolas gaitām ir liels finansiālais izaicinājums – īpaši tām, kas ir sociālā riska grupā. SOS Bērnu ciematos šogad ir 320 sākumskolas vecuma bērnu, kuriem "Bite" nolēmusi palīdzēt, sagādājot skolas somas, norāda uzņēmuma mārketinga vadītāja Diāna Šmite. Savukārt 480 skolēnus uzņēmums jaunajā mācību gadā iepriecinās ar bezvadu skaļruņiem.

Analizējot aptaujas datus, viņa paturpina, ka tikai septiņi procenti vecāku daļēji vēlas, lai bērni uzsāk jauno mācību gadu klātienē, jo ir bažīgi par iespējamajiem veselības riskiem. Visbeidzot – četri procenti norāda, ka viņiem nav skaidras atbildes, jo ir iemācījušies pielāgoties jebkurai situācijai.

"Vecāki, ja vien apzināti nav izvēlējušies skolot bērnus mājās, vēlas, lai bērniem būtu iespēja atsākt mācību procesu skolā. Galu galā skolai ir ne tikai zināšanu ieguves, bet arī sociālā funkcija. Arī bērni no SOS bērnu ciematu ģimenēm un audžuģimenēm lielākoties ar nepacietību gaida skolas atsākšanos, jo vēlas atkal satikt savus skolas draugus un skolotājus, atkal piedalīties sporta, deju, mūzikas un mākslas nodarbībās ārpus skolas. Domāju, ka "Bite" atbalsts radīs ne tikai pacilājošu jaunā mācību gada sākumu mūsu bērniem, bet arī nozīmīgu finansiālu atspaidu sākumskolas skolēnu ģimenēm," informē Latvijas SOS bērnu ciematu asociācijas vadītāja Ilze Paleja.

Viņa papildina, ka skolas somas un citu skolas piederumu kvalitātei ir sava nozīme, īpaši jaunākajās klasēs, kad skolas piederumi ir viens no motivācijas elementiem doties uz skolu un iesaistīties skolas aktivitātēs. Lai arī kādu piederumu neesamība vai vienkāršība nedrīkstētu būt par iemeslu, lai bērns nevarētu apgūt skolā pasniegto mācību saturu, tomēr tam ir zināma nozīme, veidojot attiecības ar citiem bērniem un iekļaujoties skolas kolektīvā.

Aptauja veikta 2020. gada jūlijā, sadarbojoties ar pētījumu aģentūru "Norstat" un aptaujā piedaloties vairāk nekā 300 vecākiem ar skolas vecuma bērniem visā Latvijā.

Lai ierobežotu dezinformācijas kampaņu izplatību, portāls "Delfi" apturējis iespēju komentēt rakstus

Tags

SOS ciemati
0
Skolēns
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form