Ar bezmaksas augļiem un dārzeņiem skolēni varēs sākt mieloties novembrī
Foto: Shutterstock

Arī šajā mācību gadā tiek īstenota programma "Skolas auglis", taču augļu un dārzeņu izdale skolās sāksies 2. novembrī un turpināsies līdz nākamā gada 5. februārim, liecina pieejamā informācija Lauku atbalsta dienesta mājas lapā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Šā mācību gada jaunums ir tāds, ka skolēniem piedāvās grauzt arī ķirbjus. Vēl bērniem tiks vairāk nekā 260 zemnieku un uzņēmumu sagātātie āboli, bumbieri, lielogu dzērvenes, kāposti, kolrābji, burkāni un kāļi.

Programma paredz, skolēni trīs reizes mācību nedēļā saņem augļu un dārzeņu, vai to asorti porciju. Lai dažādotu produktu pieejamību skolēniem, vienam skolēnam katru mēnesi 2015./2016. mācību gada izdales periodā ir jāsaņem gan augļi, gan dārzeņi, ja attiecīgajā izglītības iestādē netiek nodrošinātas asorti porcijas.

Eiropas Komisijas programma "Augļi skolai", kas Latvijā tiek dēvēta kā "Skolas auglis", ir veids, kā dalībvalstis, izmantojot savus un Eiropas Savienības budžeta līdzekļus, var nodrošināt skolēniem bezmaksas augļus un dārzeņus, ar nolūku palielināt šo produktu patēriņu, kā arī veicināt veselīgas ēšanas paradumus skolēnu vidū.

Programmas mērķis ir veicināt augļu un dārzeņu produkcijas patēriņu un nākotnē samazināt veselības aprūpes izmaksas aptaukošanās, sirds un asinsvadu slimību dēļ.

Tags

Lauku atbalsta dienests Veselīgs uzturs Skolēns
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form