Ar bezmaksas augļiem un dārzeņiem skolēni visā Latvijā varēs sākt mieloties pēc rudens brīvlaika
Foto: F64

No 3.novembra līdz pat nākamā gada 27.februārim skolēni visā Latvijā trīs reizes nedēļā saņems bezmaksas augļus un dārzeņus: ābolus, bumbierus, lielogu dzērvenes, kāpostus, kolrābjus, burkānus, kāļus vai asorti porcijas.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Iepriekšējo gadu pieredze liecina, ka līderi izdalīto produktu skaita ziņā ir āboli un burkāni, liecina Lauku atbalsta dienesta mājas lapā pieejamā informācija.

Programmas skolu apgādei ar augļiem un dārzeņiem ("Skolas auglis") mērķis ir bez maksas nodrošināt svaigus augļus un dārzeņus, palielināt šo produktu patēriņu skolēnu uzturā, mainīt skolēnu ēšanas paradumus un paplašināt skolēnu zināšanas par veselīgu uzturu un svaigu augļu un dārzeņu nozīmi tajā.

Skolēniem piedāvātajiem augļiem un dārzeņiem jābūt audzētiem saskaņā ar normatīvajiem aktiem par lauksaimniecības produktu integrētās audzēšanas, uzglabāšanas un marķēšanas prasībām un kontroles kārtību, kā arī jābūt transportētiem no to ražošanas un iesaiņošanas vietas līdz skolēniem ne tālāk par 300 kilometriem.

Tags

Skolu ēdienkarte Veselīgi produkti Veselīgs uzturs
43475719
Sākumskola
0
Skolēns
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form