Ar jaunu animācijas filmu aicina bērnus uzzināt, kur rodas piens
Foto: Kadrs no "Youtube" video

Radīta jauna izglītojošā latviešu animācijas filmiņa "Kur rodas piens?", kas rāda un stāsta bērniem par piena ceļu. Filma ir kā turpinājums savulaik iznākušajai grāmatai ar tādu pašu nosaukumu, dažādu vecumu bērniem sniedzot iespēju izzināt stāstu līdzās varoņiem, kas no grāmatas lapaspusēm atdzīvojušies ekrānos.

Video kopā ar īpaši izveidotām uzdevumu lapām ir jau pieejams mājaslapā www.jacino.com. Filmiņas veidotāji aicina vecākus to izmantot mājās, kā arī mājturības skolotājus – savās mācību stundās. Papildus radītās uzdevumu lapas palīdzēs bērniem ne vien izbaudīt izklaidējošo animāciju, bet arī koncentrēties uz video izglītojošo aspektu – informāciju ne vien saredzēt un sadzirdēt, bet arī uztvert, saprast un, pats svarīgākais, atcerēties.

Pirms video publicēšanas to novērtējuši 245 bērni, kas izteikuši savu vērtējumu gan materiāla uztverē, gan arī mūzikas izvēlē. Šādas nosacītas "fokusgrupas" realizēšana ļāvusi video veidotājiem pārliecināties, ka materiāls ir gana saistošs primārajai mērķauditorijai – bērniem.

"Video animācija šķiet gana loģisks turpinājums grāmatai, ņemot vērā mūsdienu digitālās un tehnoloģiskās tendences. Mūsdienās bērni savu zinātkāri pēc visa jaunā un vēl nezināmā nav zaudējuši, taču nav noslēpums, ka arvien efektīvāks un bērniem vēl pievilcīgāks ir tieši video formāts jau ierasto grāmatu vietā," lēmumu par video izveidi pamato grāmatas un video autore, doktore pārtikas zinātnēs Kristīne Jacino.

Animācijas filmas stāstā Jacino ģimenes trīnīši Artūrs, Agnese un Pēteris dodas pie lopkopja Jāņa un piena tehnoloģes Martas, kuri varoņiem parāda, kas tad patiesībā notiek piena fermā un piena kombinātā, līdzās pieaicinot arī īpašo varoni – Runci Bernardu.

"Mācību procesa laikā bērni informāciju var iegūt dažādos ceļos – klausoties, redzot, sajūtot. Papildus pasīvajai uztverei, kad bērns sēž skolas solā un mēģina uztvert lietas, svarīgi, ka viņam ir iespēja radīt jau savus risinājumus, atbildes. Taču klausīšanās joprojām dominē pār pārējiem informācijas iegūšanas veidiem, tāpēc video formāts ar tam papildinošu uzdevumu ir lieliska kombinācija, kā padziļināti apgūt saturu," par video kā mācību materiāla nozīmi skaidro Kārlis Kravis, kustības "Iespējamā misija" direktors. Kravis arī uzsver, ka, iekļaujot video materiālus mācību procesā, galvenais ir panākt, ka tā nekļūst par pasīvu video skatīšanos, tā vietā ļaujot bērnam aktīvi iesaistīties un sekot līdzi sižetam.

"Animācijas filmas satura primārais un galvenais uzdevums ir dalīties ar zināšanām, kuras apvienotas, iztaujājot gan nozares ekspertus, gan LLU Pārtikas tehnoloģijas fakultātes pasniedzējus. Vēlos bērniem dot zināšanas par velti, lai vecākiem un skolotājiem šāds materiāls būtu pieejams bez maksas. Tāpēc projektā "Kur rodas piens" piesaistīti atbalstītāji – "DeLaval", Latvijas Piensaimnieku centrālā savienība un LLU Pārtikas tehnoloģijas fakultāte," skaidro video autore Jacino, vēl piemetinot, ka darbs turpinās arī pie nākamajām animācijām par dažādu pamatproduktu ražošanu.

Source

Cālis.lv

Tags

Animācijas filmas Iespējamā misija
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form