Ar tirdziņa atklāšanu sākas ikgadējā labdarības akcija 'Nāc līdzās!'
Foto: Publicitātes attēls

1. decembrī ar Ziemassvētku labdarības tirdziņa atklāšanu Lielajā ģildē aizsāksies ikgadējā akcija "Nāc līdzās!". Tirdziņš darbosies līdz 23. decembrim, un tajā par ziedojumiem ikviens varēs iegādāties ar mīlestību tapušas bērnu darinātas dāvanas sev un saviem tuvākajiem.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kā stāsta akcijas rīkotāja un aizsācēja Sarma Freiberga, tirdziņš darbosies koncertu dienās stundu pirms koncerta sākuma, taču to varēs apmeklēt arī tie, kas nedodas uz koncertu, jo tas būs izvietots foajē pie garderobēm, tādēļ būs pieejams visiem interesentiem. "Tirdziņā saņemtie ziedojumi tiks nodoti bērniem un jauniešiem, kuri darbiņus darinājuši, lai viņi varētu iegādāties kādu sen kārotu mantu vai nopirkt jaunus materiālus saviem radošajiem darbiņiem," skaidro Freiberga, atgādinot – jau desmit gadus "Nāc līdzās!" patronese ir eksprezidente Vaira Vīķe-Freiberga.

Vēl, atzīmējot "Nāc līdzās Ziemassvētkos!" jubileju, šoziem klajā nāks jubilejas CD. Tajā būs iekļautas dziesmas, kuras labdarības koncertā Latvijas Nacionālajā operā (LNO) kopā ar bērniem un jauniešiem ar īpašām vajadzībām izpildīs Latvijas labākie profesionālie skatuves mākslinieki: LNO soliste Ilona Bagele, dziedātāji Evita Zālīte, Daumants Kalniņš, Kristīne Prauliņa, Gunārs Kalniņš, Goran Gora, Ieva Sutugova, Elza Rozentāle, Ieva Akurātere, Ivo, kora "Kamēr..." dziedātāju grupa un jauniešu ar īpašām vajadzībām koris "Nāc līdzās!".

Ar tirdziņa atklāšanu sākas ikgadējā labdarības akcija 'Nāc līdzās!'
Foto: Publicitātes attēls

Albumā skanēs Raimonda Paula "Baltā dziesma", Ainara Virgas "Eglīte", grupas "Opus Pro" hīts "Tu un es", Ginta Stankeviča "Divi enģeļi:", Aigara Grāvera "Nāc!", Helvija Stengrevica "Ticot, mīlot un gaidot", Raimonda Paula "Circenīša ziemassvētki". Albumā divas dziesmas skanēs angļu valodā – populārais gospelis "O, Happy Day" un "Have Yourself a Merry Christmas". Andrea Bočelli dziedātā "I Believe" šim koncertam tika speciāli atdzejota latviski (to paveica mūziķis Gatis Zotovs), tāpat itāliešu valodā skanēs arī tradicionālā Ziemassvētku melodija "Tu scendi dalle stelle". Vēl albumā atradīsi divus instrumentālos skaņdarbus: saksofonistu duetam ar grupu – Džona Lenona dziesmu "Imagine", kā arī akordeonista un pianistes Agneses Egliņas izpildījumā ierakstītais Tonija Murena skaņdarbs "Indifférence – Valse Musette".

Tiks arī izdots labdarības kalendārs, kura veidošanā jau tradicionāli izmantotas jauniešu ar īpašām vajadzībām uzņemtās un konkursa kārtībā atlasītās fotogrāfijas. Pie labu fotogrāfiju veidošanas mākslas vasaras nometnē savu talantu un zināšanas ieguldījis fotogrāfs Jānis Mednis.

Par akcijas kulmināciju kļūs labdarības koncerts "Nāc līdzās Ziemassvētkos!", kas 19. decembrī notiks Latvijas Nacionālajā operā. Par to Sarma Freiberga teic: "Manuprāt, tas noteikti būs gada sirsnīgākais un emocijām bagātākais koncerts! Tajā kopā ar talantīgākajiem bērniem un jauniešiem ar īpašām vajadzībām piedalīsies Latvijas izcilākie skatuves mākslinieki; mākslinieki, kurus fondā "Nāc līdzās!" saucam par labās sirds māksliniekiem, jo viņi ziedo savu laiku un talantu, lai piedalītos šim koncertam speciāli veidotā kopīgā koncertpriekšnesumā ar kādu no bērniem ar īpašām vajadzībām. Jauniešu talants un mērķtiecība rada brīnumu, ko saucam par dvēseles mākslu."

Ar tirdziņa atklāšanu sākas ikgadējā labdarības akcija 'Nāc līdzās!'
Foto: Publicitātes attēls

19. decembra koncertā kopā ar laureātiem uzstāsies LNO soliste Ilona Bagele, dziedātāji Daumants Kalniņš, Ieva Akurātere, Evita Zālīte, Gunārs Kalniņš, Kristīne Prauliņa, Ieva Sutugova, Rūta Dūduma, Dainis Skutelis, Goran Gora, Ivo Fomins, Elza Rozentāle, Nikolajs Puzikovs, grupa "Musiqq", pianiste Agnese Egliņa, koklētāja Laima Jansone, Akustisko ģitāru trio – Aivars Hermanis, Mārcis Auziņš un Kaspars Zemītis, hip-hop izpildītājs Ozols, koris "Kamēr..." , Fonda "Nāc līdzās!" jauniešu koris un DD orķestris diriģenta Jāņa Liepiņa vadībā. Mūziku speciāli šim koncertam ir aranžējuši Jānis Ķirsis un Gunārs Kalniņš. Koncerta ierakstu 25. decembrī pulksten 18.20 varēs noskatīties LTV1, bet 26.decembrī pulksten 15.05 – noklausīties Latvijas Radio 1 ēterā.

No pulksten 18 Operas foajē darbosies Ziemassvētku labdarības tirdziņš, kurā koncerta apmeklētāji par ziedojumiem varēs iegādāties skaistas Ziemassvētku dāvanas, tai skaitā jauno "Nāc līdzās Ziemassvētkos!" albumu. Visi koncertā gūtie ienākumi tiks izmantoti bērnu ar īpašām vajadzībām talantu tālākai attīstīšanai.

Tags

Daumants Kalniņš Evita Zālīte Goran Gora Ieva Akurātere Labdarība Latvijas Nacionālā opera Ziemassvētki
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form