iedvesmo mācīties!
Foto: F64

Ar Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa vadīto mācību stundu par videi veselīgu dzīvesveidu Rīgas Ostvalda vidusskolā pirmdien, 23. novembrī, sākas izglītības programmas "Iespējamā misija" rīkotā akcija "Iedvesmo mācīties!".

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Jau vēstīts, ka līdz 26. novembrim 40 atzītākie savas jomas profesionāļi dosies uz dažādām Latvijas skolām, lai novadītu vienu mācību stundu. Skolēni atzīst, ka šādas mācību stundas ne tikai iedvesmo un dod motivāciju ar jaunu sparu pievērsties mācībām, bet arī ļauj saprast ko īsti dara dažādu profesiju pārstāvji un kā viņi ikdienā pielieto skolā apgūtās zināšanas un prasmes, portālam "Delfi" stāsta akcijas rīkotāji.

"Skolotāja loma mūsdienās ir ļoti tuva organizācijas vadītāja lomai - noteikt klases kopīgos mērķus, palīdzēt katram skolēnam saprast individuālos mērķus, sekot to izpildei, motivēt un nodrošināt, ka skolēniem ir iespēja tos sasniegt. Gan motivācijai, gan apguvei ļoti svarīgi ir parādīt zināšanu un prasmju pielietojumu dzīvē. Tieši šādu iespēju šonedēļ nodrošina akcijas "Iedvesmo mācīties!" viesi," uzver "Iespējamā misija" direktors Mārtiņš Kālis.

Šogad uz skolām Rīgā, Valmierā, Jelgavā, Siguldā, Lielvārdē, Salaspilī un citās Latvijas pilsētās dosies tādi sabiedrībā zināmi cilvēki kā sportisti Aigars Fadejevs, Edžus Treimanis un Alma Vītola, komiķis Jānis Skutelis, žurnālisti Gustavs Terzens un Pauls Raudseps, EY partneris Andris Lauciņš, "QUO tu domā?" līdzdibinātājs Mārtiņš Vaivars, Saeimas deputāte Ilze Viņķele, vēsturnieks Gustavs Strenga, un citi savas jomas profesionāļi un veiksmīgākie uzņēmēji. Pilnu sarakstu ar akcijas dalībniekiem un viņu vadīto stundu sarakstu varat skatīt šeit.

23. novembrī Rīgas Ostvalda vidusskolā mācību stundu ar nosaukumu "Videi veselīgs dzīvesveids" vadīs Valsts prezidents un "Iespējamā misija" patrons Raimonds Vējonis: "Pirms vairākiem gadiem realizētā ideja par izglītības programmas Iespējamā misija izveidi un tās veiksmīgā darbība šobrīd ir devusi nozīmīgu pienesumu Latvijas izglītības sistēmas attīstībā. Esmu patiesi gandarīts būt par šīs programmas patronu un iesaistīties tās akcijā "Iedvesmo mācīties!". Tā man būs iespēja ne tikai diskutēt ar jauniešiem par šobrīd aktuālo tēmu – videi veselīgu dzīvesveidu, bet arī atgriezties savas profesionālās karjeras sākumā, kad arī es pildīju skolotāja misiju."

24. oktobrī Kauguru vidusskolā Jaunsardzes pulciņam mācību stundu ar nosaukumu "Kā kļūt par ģenerāli?" vadīs NBS komandieris Raimonds Graube. Šai stundai varēs sekot līdzi ikviens interneta lietotājs, jo tā būs vērojama video tiešraidē portālā "Delfi".

"Mācīšanās nebeidzas ar skolu, tomēr tas ir vislabākais un (jā!) vieglākais zināšanu apgūšanas laiks. Vai tā būtu latviešu valoda vai matemātika, svarīgi ir mācīties ar izpratni, jautājot sev un skolotājam "kāpēc?", vingrināties kritiski domāt un izteikt savu viedokli, un mācīties no pieredzes, savas un citu. Tieši citu pieredzes uzklausīšana spēj atklāt lietas jaunā gaismā. Es dodos pie skolēniem, lai pastāstītu par savu pieredzi ar matemātikas klātesamību gan banku ikdienā, gan ikvienā profesijā – no ražošanas līdz pat mārketingam," stāsta "Swedbank" Privātpersonu pārvaldes vadītājs Renārs Rūsis, kurš ceturtdien 26. novembrī Salaspils 1. vidusskolas 8. klases skolēniem vadīs matemātikas stundu.

Tā man būs iespēja ne tikai diskutēt ar jauniešiem par šobrīd aktuālo tēmu – videi veselīgu dzīvesveidu, bet arī atgriezties savas profesionālās karjeras sākumā, kad arī es pildīju skolotāja misiju. Valsts prezidents Raimonds Vējonis

Jau tradicionāli savā pieredzē dalās "Lattelecom" valdes priekšsēdētājs Juris Gulbis. Šogad viņš viesosies Ikšķiles vidusskolā: "Izglītība ir visspēcīgākais instruments, ar ko iespējams mainīt pasauli. Gribu aicināt jauniešus nebaidīties sapņot un izvirzīt sev ambiciozus mērķus. Tostarp, kļūt par lielu uzņēmumu vai valsts vadītājiem. Svarīgi atcerēties, ka veiksmīgs ir nevis tas, kurš piedzimst "laimes krekliņā" , bet gan tas, kurš sistemātiski un cītīgi strādā – līdz ar to, jebkurš sapnis var kļūt par realitāti."

Motivējot savu dalību akcijā, "Draugiem.lv" runasvīrs Jānis Palkavnieks skaidro: ""Iespējamā misija" ir man vistuvākais veids, kā atrisināt, nevis tikai risināt lietas mūsu valstī. Protams, tas ir mazumiņš Latvijas izglītības okeānā, bet ārkārtīgi spēcīgs! Arī ikkatrs no mums var darīt kaut vienu sīku lietu, kaut reizi gadā, lai dotu savu pienesumu Latvijas izglītībai. Jau kaut vienam skolēnam mans vēstījums palīdzēs mainīt viņa dzīvi pozitīvā virzienā, tad uzskatu, ka savu uzdevumu būšu izpildījis"

Savukārt Eva Ikstena-Strapcāne, kura viesosies Jaunburtnieku pamatskolā, uzsver: "Man šķiet, ka "Iespējamā misija" ir viena no lieliskākajām pilsoniskajām iniciatīvām, kas radusies Latvijā, lai veicinātu jaunu profesionāļu iesaisti izglītības sistēmā. Atbalstu ikvienu centienu runāt par to, kā padarīt erudītākus un domājošākus Latvijas bērnus. Ļoti priecājos par IM Latvijā, sekoju līdzi skolotāju gaitām sociālajos tīklos, savā ziņā esmu pat viņu fans!"

Akcijas mērķis ir ienest profesionāļu pieredzi skolās, lai radītu skolēniem pēc iespējas pilnīgāku priekšstatu par dažādu jomu un profesiju darba ikdienu un tajās nepieciešamajām zināšanām un prasmēm.

Paralēli akcijai, līdz 1. decembrim, turpinās pietikšanās "Iespējamās misijas" izglītības programmai, kur aicināti pieteikties dažādu specialitāšu zinoši un mērķtiecīgi jaunie profesionāļi, augstskolu absolventi un pēdējā kursa studenti, kuri vēlas attīstīt savas līderības prasmes un iedvesmot skolēnus mācīties. Pieteikties un ieteikt labus kandidātus var vietnē piesakies.iespejamamisija.lv.

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Aigars Fadejevs Draugiem.lv Edžus Treimanis Gustavs Strenga Gustavs Terzens Iedvesmo mācīties! Iespējamā misija Ilze Viņķele Jānis Palkavnieks Jānis Skutelis Juris Gulbis Tet Raimonds Graube Raimonds Vējonis Swedbank Valsts prezidents
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form