Arī 17 gados vēl ir bērns. Par izceļošanas atļaujām, ja uz ārzemēm dodas bez vecākiem
Foto: Foto no personīgā arhīva

Robežsardze atgādina, ka Latvijas valstspiederīgajiem bērniem līdz 18 gadu vecumam, vieniem pašiem, izceļojot ārpus Šengenas zonas valstīm - Baltkrieviju, Krieviju u.c. valstīm, t.sk. Īriju un Lielbritāniju, ir jāuzrāda vismaz viena vecāka notariāli apliecināta piekrišana bērna patstāvīgai izceļošanai no valsts.

Šo kārtību nosaka noteikumi "Kārtība, kādā bērni šķērso valsts robežu". Šīs pilnvaras nav nepieciešamas, ceļojot pa Šengenas zonas valstīm. Piemēram, bērnam vienam pašam dodoties ceļojumā uz mūsu kaimiņvalstīm Lietuvu vai Igauniju līdzi jāņem tikai personu apliecinošs dokuments – pase vai ID karte.

Piemēram, šogad 10. un 11.jūnijā robežkontroles laikā lidostā "Rīga" robežsargi tieši pirms lidojuma bija spiesti liegt izceļošanu uz Londonu un Lutonu 2 nepilngadīgām 1997.gadā dzimušajām Latvijas pilsonēm, jo jaunietes nevarēja uzrādīt vecāku notariāli apliecinātu piekrišanu patstāvīgai izceļošanai no valsts.

Kopā 2014.gadā robežsargi uz ārējām robežām konstatējuši 40 šādus gadījumus (jūnijā - 7, maijā- 4) kad pusaudži patstāvīgi plānoja izceļot no valsts, bet nevarēja uzrādīt vecāku notariāli apliecinātas piekrišanas.

Vasarā, skolas brīvdienu laikā daudzi ir ieplānojuši apmeklēt radus un draugus ārzemēs. Lai nesabojātu tikšanās prieku gan sev, gan tuviniekiem atcerieties par bērnu ceļošanas kārtības nosacījumiem. Arī 17 gadus vecie jaunieši, kas ir gandrīz pilngadīgi, likuma izpratnē vēl ir bērni. 15, 16 un17 gadus veciem jauniešiem laicīgi pie notāra noformējiet vecāku piekrišanu vieniem pašiem izceļojot no valsts.

Ja rodas jautājumi par bērnu ceļošanas kārtību, darbojas robežsardzes diennakts 67075616.

Tags

Baudi vasaru!

Comment Form