Arī Bērnu slimnīcas ārstniecības personas piedalīsies protestā; plānveida vizītes pārcels
Foto: LETA

Ārstniecības personu pārstāvošo organizāciju protestā "Diena bez ārstniecības personas", kas notiks ceturtdien, 7. novembrī, piedalīsies arī Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas (BKUS) ārstniecības personas, norādīts BKUS mājaslapā.

"Mums ļoti rūp mūsu pacientu veselība un nākotne – jebkura darbība, pateiktais vārds un kustība šeit ir vērsta uz to, lai mūsu bērniem būtu pēc iespējas veselīgāka un pilnvērtīgāka dzīve, bet vecākiem – miers, drošības sajūta un atbalsts.

Diemžēl, rūpēties par pacientiem, laicīgi sniegt nepieciešamos pakalpojumus un rast spēku uzsmaidīt katram bērnam un vecākam, kļūst arvien grūtāk, jo neadekvātā atalgojuma dēļ milzīgs skaits speciālistu aizplūst no valsts sektora vai uzreiz pēc mācībām izvēlas tajā pat nemēģināt strādāt. Pārējie izdeg un nonāk arvien lielākā izmisumā, bet rindas turpina augt.

7. novembrī norisināsies akcija "Diena bez ārstniecības personas", šī diena ir sauciens pēc atbalsta un dzirdīgām ausīm. Arī mūsu slimnīcas māsas, māsu palīgi un ārsti piedalīsies šajā akcijā, kas nozīmē – 7. novembrī liela daļa plānveida vizītes tiks atceltas. To darīsim, cerot pievērst sabiedrības un valsts uzmanību faktam, ka jau pavisam tuvā nākotnē šādas dienas var kļūt par ļoti skarbu ikdienu," vēstījumā norāda BKUS.

Bērnu slimnīca tajā pašā laikā norāda, ka sazināsies ar katru pacientu, kura 7. novembrī ieplānotā vizīte atcelta pie kādas no BKUS ārstniecības personām. BKUS darbinieki vienosies telefoniski par vizītes pārcelšanu pēc iespējas tuvākā laikā.

Vienlaikus Bērnu slimnīca aicina ikvienu, kuram rūp bērnu veselība, būt saprotošiem un atbalstīt ārstniecības personas, pulcējoties 7. novembrī pulksten 8.30–9.30 pie Saeimas. Tādā veidā aicinot pieprasīt to, kas pienākas ikvienam bērnam – profesionālas, savlaicīgas un visiem pieejamas rūpes par veselību, ko sniedz ārsti, medmāsas un ārstniecības personas kopumā.

Tags

Bērnu klīniskā universitātes slimnīca Bērnu slimnīca

Comment Form