Astoņas vienkāršas idejas, kā bērnu pieradināt uzturēt kārtību savā istabā
Foto: redwinegums / cc

"Sakārto savu istabu!", "Mammu, es vēlāk to izdarīšu", šāds dialogs pazīstams miljoniem vecāku visā pasaulē. Piedāvājam dažus vairantus, kā bērnu pieradināt savu istabu uzturēt kārtībā, ko apkopojis portāls top.thepo.st.

1. Sagatavojiet konkrētu veicamo darbu grafiku. Lai būtu skaidri redzams un saprotams, kādā datumā un kādā laikā istaba jāsaved kārtībā. Ja bērns ir pietiekami liels, lai viņš jums palīdz. Bērns redzēs, ka lietām ir sava kārtība, pat ja viņš vēl mazs un pats nevar uzpost savu istabu.

2. Ziedošana. Sagatavojiet lielu kasti, kurā varat pamazām vākt tās rotaļlietas un citas mantas, ko varat ziedot kādai labdarības akcijai. Tā bērni iemācīsies saprast, ka lietas, kas viņam nav nepieciešamas, var būt noderīgas citiem bērniem. Bez tam izskaidrojiet bērnam, ka svarīgi ir lieki mājās neuzkrāt mantas, kas nekad vairs netiks izmantotas, lai atbrīvotu vietu daudz noderīgākām lietām.

3. Skapis. Sāciet ar skapi. Sākumā izkrāmējiet to pavisam tukšu, un plauktos salieciet tikai tās drēbes, ko patiesi vēl izmantosiet. Tas ļaus atbrīvoties no apģērba, kas kļuvis par mazu vai vienkārši ir nolietojies un vairs nav valkājams.

4. Cepures. Aizdurvē izveidojiet bērnam aizsniedzamus pakaramos, kur viņš var uzkarināt cepures, šalles. Parādiet, kā pareizāk un skaistāk šos aksesuārus izvietot.

5. Apavi. Piešķiriet atsevišķu plauktu bērna apaviem, parādiet, kā vislabāk tos sakārtot.

6. Rotaļlietas. Bērna istabā noteikti izvietojiet plauktus, kas ir vislabākais risinājums, kur glabāt mantas. Mantu kastes nav tik ērtas, jo bērnam nepieciešamības gadījumā var būt grūti atrast meklēto mantu, bet plauktā to viņš viegli atradīs. Plauktiem jābūt atbilstošiem bērna augumam, lai tos viegli varētu sasniegt un kontrolēt jeb turēt kārtībā.

7. Dokumenti jeb papīru lietas. Palīdziet bērnam ieviest īpašu reģistrācijas sistēmu, lai viņš zinātu, kur glabājas tīrās papīra lapas, kur fotogrāfijas, kur viņa zīmējumi. Šādas lietiņas vislabāk glabāt īpašos, dokumentiem paredzētos, plauktiņos, kuros pararsti ir arī atrodama vieta zīmuļiem, saspraudēm un citām tamlīdzīgām lietām.

8. Atbildība. Māciet bērnam, ka viņš ir pietiekami liels, lai patstāvīgi pats varētu savest kārtībā savu istabu. Izskaidrojiet, ka jūs, protams, palīdzēsiet, bet viņam pašam par to jābūt atbildīgam. Ja jums ir divi bērni, kuri dzīvo vienā istabā, tad uz papīra lapas jāsaraksta katram bērnam uzticētie pienākumi un atbildības jomas.

Tags

Rotaļlietas Bērndārznieka audzināšana Mazuļa audzināšana Sākumskola Skolēns

Comment Form