“Mums ir daži neskaidri jautājumi, uz kuriem ļoti vēlētos saņemt atbildi: Vai var nodarboties ar dzimumdzīvi, ja ir čūla un iekaisums? Vai, nodarbojoties ar dzimumdzīvi, var inficēties ar mikroorganismiem no partnera, ja lieto prezervatīvu?…”

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Labdien,
Mums ir daži neskaidri jautājumi, uz kuriem ļoti vēlētos saņemt atbildi:
 1. Vai var nodarboties ar dzimumdzīvi, ja ir čūla un iekaisums?
 2. Vai nodarbojoties ar dzimumdzīvi var inficēties ar mikroorganismiem no partnera, ja lieto prezervatīvu?
 3. Tika izdarīts aborts (sekoja smags iekaisums), bet vēl nav sākušās menstruācijas. Vai var nodarboties ar dzimumdzīvi? Kādas var būt sekas pēc šādiem iekaisumiem pēc aborta?
 4. Vai, lietojot “Pharmatex”, tas neatstās iespaidu uz iekaisumu?
 5. Kāda ir statistika par prezervatīvu plīšanu?
Ļoti gaidīsim!! Jau iepriekš pateicamies par atbildēm. Paldies, Kristīne

Lasītājai atbildi sniedz mūsu eksperte – Latvijas Ģimenes Centra ārste Ilze Lieljure:

Ļoti cienījamā Kristīne!

 1. Ja ir čūla uz dzemdes kakliņa, ar dzimumdzīvi drīkst nodarboties, bet obligāti jādodas pie ārsta – ginekologa, lai izmeklētu šo čūliņu un pēc vajadzības nozīmētu ārstēšanu.

  Kas attiecas uz iekaisumu, Tu droši vien esi domājusi maksts iekaisumu. Šai gadījumā atbilde nevar būt viennozīmīga. Ir dažādu mikrobu izraisīti maksts iekaisumi, kuru gadījumā nedrīkst dzīvot dzimumdzīvi ārstēšanās laikā (piem., trihomas, gonoreja, hlamīdijas) un līdz pilnīgai atveseļošanai dzimumdzīves laikā kā pretapaugļošanās līdzekli lietot tikai un obligāti prezervatīvu. Par šo jautājumu obligāti jākonsultējas ar ārstu.

 2. Lietojot prezervatīvu, inficēšanās ar mikroorganismiem ir maz iespējama, ja prezervatīvs tiek lietots pareizi, tas ir, jau lietots dzimumakta sākumā un nav notikušās “tehniskas” kļūmes, kā prezervatīva nomaukšanās vai plīšana.
 3. Pēc aborta neiesaka dzimumdzīvi divas nedēļas. Ja pēc aborta ir radušies sarežģījumi - smags iekaisums, tad par dzimumdzīves uzsākšanu jākonsultējas ar ārstu.

  Aborta iekaisuma sekas var būt ļoti nopietnas, tādas kā ilgstošās iegurņa sāpes, iekaisuma veidojumi, pat neauglība.

 4. Iespējams, Tu esi domājusi, vai lietojot “Pharmatex” nepastiprināsies jau makstī esošais iekaisums. Pareizi būtu vispirms griezties pie ārsta un konstatēt iekaisuma iemeslu, pēc tam to izārstēt, un tad lietot “Pharmatex”.

  Vai “Pharmatex” var izraisīt iekaisumu? Protams nē, bet var būt individuāla preparāta nepanesamība, kaut arī to novēro ļoti reti.

 5. Statistikas datus par prezervatīvu plīšanas biežumu neesmu sastapusi. Iesaku prezervatīvu iegādāties aptiekās un citās licenzētās šo izstrādājumu tirgošanas vietās, nevis pirkt to “no rokas” apšaubāmās tirdzniecības vietās un par lētu naudu.

Ar cieņu daktere Ilze Lieljure.

DELFI pateicas par sadarbību Latvijas Ģimenes Centra ārstiem. Turpmāk kopīgi meklēsim atbildes uz taviem jautājumiem par dzimumattiecību problēmām. Jautājumus sūti uz e-pasta adresi sieviete@delfi.lv. Lai saglabātu anonimitāti, lasītāju vārdi publikācijās tiek mainīti.

Latvijas Ģimenes centra adrese: Rīga, Kaņiera 10a. Tālruņi reģistratūrā: 7132165 un 7132164.

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form