Ņemot vērā ar Covid-19 izsludināto ārkārtējo situāciju, tiek atjaunots iepriekš ieviestais atbalsta veids sociāli apdrošinātajām personām, kurām piešķirtā vecāku pabalsta periods (līdz bērna viena gada vai pusotra gada vecumam) beidzas laikā, kad sakarā ar Covid-19 izsludināta ārkārtējā situācija, un tās apstākļu dēļ šie cilvēki nevarēja atgriezties darbā, informē Labklājības ministrijā (LM).

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Par vecāku pabalstu turpinājumu otrdien, 1. decembrī, lēma valdības sēdē, kur pieņemti grozījumi likumā par maternitātes un slimības apdrošināšanu. Par to vēl jānobalso Saeimā.

Vecāku pabalstu plānots turpināt izmaksāt par periodu no 2020. gada 9. novembra līdz dienai, kad persona sāks gūt ienākumus kā darba ņēmējs vai pašnodarbinātais, bet ne ilgāk kā līdz Covid-19 epidēmijas dēļ izsludinātās ārkārtējās situācijas beigām.

Šajā laikā vecāku pabalsta turpinājums tiks izmaksāts iepriekš piešķirtā vecāku pabalsta apmērā, bet ne vairāk kā 700 eiro mēnesī.

Tags

Dzīve Covid-19 pandēmijas laikā Pabalsti Pabalsts
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form