Atklāts rotaļu laukums Bērnu slimnīcas Hematoonkoloģijas nodaļas pacientiem
Foto: Publicitātes attēls

Otrdien, 5. novembrī, kopā ar ziedotājiem – uzņēmumu "Mikrotīkls" un nodaļas personālu – Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas (BKUS) teritorijā atklāts jauns, speciāli veidots rotaļu un atpūtas laukums Hematoonkoloģijas nodaļas pacientiem, informē Bērnu slimnīcas fonds. Spītējot lietum, atklāšana izdevās sirsnīga un sausa, jo, veidojot atpūtas laukumu, ņemta vērā Latvijas klimata daudzveidība un paredzēta liela nojume, kas ir savienota ar nodaļas telpām un kurā bērni var spēlēties un uzturēties svaigā gaisā arī sliktos laikapstākļos. Līdz šim nodaļas pacientiem nebija iespējas interesanti un veselībai droši pavadīt laiku ārpus nodaļas telpām, lai gan ārstēšanās slimnīcā bērniem bieži ir ilgstoša.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Bērnu slimnīcas Hematoonkoloģijas nodaļā ikdienā ārstējas aptuveni 25 bērni no visas Latvijas. Veseļošanās periodā bērniem ļoti svarīga ir vide un iespējas arī aktīvi un kvalitatīvi pavadīt laiku, kad nav nozīmētas procedūras vai medicīniskas manipulācijas. Ņemot vērā saslimšanas specifiku, aktivitātes svaigā gaisā šiem pacientiem bija ļoti ierobežotas, jo līdz šim bērnu rīcībā nebija piemērota spēļu laukuma.

"Ikvienam bērnam rotaļu laukums ir vieta, kur brīvā un priecīgā atmosfērā var pavadīt laiku, gūt pozitīvas emocijas un justies it kā ārpus slimnīcas. Ņemot vērā ar onkoloģijas ārstniecību saistīto specifiku, laukumu esam veidojuši ērtu un patīkamu dažāda vecuma bērniem. Šodien ļoti noderēja laukumā izveidotā nojume, kas ir savienota ar nodaļu, un, zinot Latvijas laika apstākļus, tā noteikti bieži tiks izmantota, turklāt arī vasarā, lai pasargātu pacientus no saules stariem. Laukumā ir ieklāts speciāls segums, kas neslīd un ļaus viegli pārvietoties ratiņkrēslā un ar aparātiem, kas bērniem bieži vien ir nepieciešami visu dienu. Ļoti svarīgi, ka izdevās nodrošināt ūdensdrošas elektrības rozetes, kur pieslēgt aparātus, lai bērni varētu uzturēties laukā un spēlēties. Ļoti ceru, ka bērniem šī vieta palīdzēs atgūt spēku, dzīvesprieku un veselību! Sirsnīgs paldies mūsu draugiem – uzņēmumam "Mikrotīkls", kuri atbalstīja šo ieceri un ļāva sapnim piepildīties!" pateicību pauda Liene Dambiņa, Bērnu slimnīcas fonda vadītāja.

Atklāts rotaļu laukums Bērnu slimnīcas Hematoonkoloģijas nodaļas pacientiem
Foto: Publicitātes attēls

Rotaļu laukuma izveide ir ne tikai pacientu un viņu vecāku ļoti gaidīts projekts, bet arī ārstu un māsiņu lolota ideja par bērniem draudzīgu un veselību veicinošu vidi. "Par spēļu, rotaļu un vides nozīmi bērna attīstībā vairs neviens nešaubās. Un, raugi, ar uzņēmuma "Mikrotīkls" atbalstu, saviem bērniem esam ieguvuši jaunu platformu: "rotaļu + vide = rotaļlaukums" jeb savu "saliņu", kur atvilkt elpu no cita skatupunkta", pastāstīja dr. Santa Kursīte, Bērnu slimnīcas Hematoonkoloģijas nodaļas virsārste.

Rotaļu un atpūtas laukuma izveidei un aprīkošanai tika izlietoti 180 300 eiro.

Par Bērnu slimnīcas Hematoonkoloģijas nodaļu

Katru gadu Latvijā vidēji 40-50 bērniem tiek diagnosticēta hematoonkoloģiska saslimšana. Ārstēšanās bieži vien ir nepieciešama atkārtoti, līdz ar to gadā notiek aptuveni 900 pacientu ārstēšanas epizodes. Mazajiem pacientiem slimnīcā jāpavada vismaz 1-2 mēneši, taču nereti slimnīcā pavadāmais laiks var ilgt arī pat pusgadu un vairāk. 1989. gadā Bērnu slimnīcā tika atklāta bērnu onkoloģijas nodaļa, un uzsākta kompleksa ļaundabīgu audzēju ārstēšana. Bērnu slimnīcas 20. nodaļa bija un joprojām ir vienīgā vieta Latvijā, kurā tiek ārstēti bērni ar šādām saslimšanām.

Tags

Bērnu klīniskā universitātes slimnīca Bērnu slimnīca Bērnu slimnīcas fonds
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form