Ātrākā meitene uz ūdens ar diviem pasaules rekordiem – 15 gadus vecā Endija Zaumane
Foto: Privātais arhīvs

Slaida meitene ar skandināviskiem platīnblondiem matiem un gaiši zilām acīm, patiesu un atklātu smaidu, nedaudz kautrīga – tādu sastopu 15 gadus veco Endiju Zaumani, kura, iespējams, ir ātrākā meitene uz ūdens Latvijā, viņai arī pieder divi pasaules rekordi ātrumlaivu braukšanā uz ūdens, tie sasniegti pērn Lielbritānijā, kad Endija bija 14 gadus veca.

Kas jūs tādi? Tā vaicā Jānis Zaumanis, kad ar auto ieripinu viņu mājas pagalmā Bauskas novada Codes pagastā. Iepazīstamies klātienē, jo tikšanās iepriekš norunāta pa tālruni. Patiesībā sarunai jau gatavojāmies sen, bet visu laiku ceļā gadījās kādi sprunguļi, bet nu – sezona nesen ir sākusies, Endija jau pāris sacensībās ieguvusi pirmās vietas, atrodam arī laiku, lai visi satiktos.

Endijas sasniegumi nebūtu tādi, ja viņas vecāki nebūtu tik neatlaidīgi, paši aizrāvušies ar šo sporta veidu, tādēļ arī mūsu sarunā piedalās visa ģimene – mamma Evita, tētis Jānis, Endija un viņas vislielākais fans kopš divu nedēļu vecuma – divus gadus vecais brālītis Artūrs. Tieši mazais ķipars, lai gan pats vēl nerunā, man pirmais sniedz roku un tūliņ ir gatavs rādīt savus rotaļu mašīnu krājumus. Vēl mājas durvis sargā divi Bernes ganu suņi – Berta un Bernards, bet gar kājām ik pa laikam glaužas kāds no diviem mājas kaķiem – runcis un kaķene.

Ātrākā meitene uz ūdens ar diviem pasaules rekordiem – 15 gadus vecā Endija Zaumane
Foto: Privātais arhīvs

Izskatās pēc īstas idilles, kaut, kā saka Evita, māja uzcelta pirms septiņiem gadiem, bet pēdējos piecus gadus vasaras sezonā gandrīz nemaz nesanāk pabaudīt savu dārzu, jo viss brīvais laiks, enerģija, spēks un arī finanšu līdzekļi aiziet Endijas nodarbei. Bez sūkstīšanās, lai gan te tētim, te mammai ik pa laikam uznākot tāds piekusums, ka "ai, varbūt šie mači jāizlaiž?", bet tad viens otru sapurina un atkal tiek pakotas mantas, lai visi dotos ceļā, uz sacensībām, kur Endija var pierādīt savu talantu, meistarību, gūt kārtējo pieredzi...

Tags

Cilvēkstāsti Ģimene Lasāmgabali Sarakstu karuselis Ūdens motosports

Comment Form