Augulis: Ar pabalstu sistēmu jāsniedz drošības sajūta cilvēkiem, kuri plāno ģimenes pieaugumu
Foto: RIA Novosti/Scanpix

Labklājības ministrs Uldis Augulis (ZSS) pirmdien, 22.decembrī, sveica šogad jau piekto trīnīšu vecākus. Vienlaikus ministrs norāda, ka jāturpina arī iesāktais darbs pie ģimeņu atbalsta sistēmas, kombinējot pabalstus ar pakalpojumu pieejamību, lai atbalstītu jaunās ģimenes un daudzbērnu ģimenes, kā arī sniegtu drošības sajūtu cilvēkiem, kuri plāno ģimenes pieaugumu.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Ministrs pirmssvētku laikā, 15.decembrī, dzimušo meitiņu vecākiem vēlēja pacietību un entuziasmu bērnu audzināšanā.

"Šis ir kļuvis par īpašu gadu, kas trīnīšu dzimšanas ziņā pietuvojies rekordlielam skaitam. Noticis Ziemassvētku brīnums un jau piektajā ģimenē sagaidītas trīs meitas, kas ir nebijis notikums pēc daudziem gadiem. Vēlētos arī turpmāk piedzīvot šos brīnumus, kas Latvijai tik ļoti nepieciešami, jo kuplas ģimenes ir vērtība. Jaunajiem vecākiem par rūpēm, kas šajā gadījumā būs trīskāršas, valsts piešķīrusi vienreizēju pabalstu, lai atbalstītu ģimeni praktisku jautājumu risināšanā," skaidro Augulis.

Ministrs ir gandarīts, ka bērnu dzimstība kopumā ir palielinājusies un redzam pozitīvu tendenci. Tomēr jāturpina arī iesāktais darbs pie ģimeņu atbalsta sistēmas. Viņš atgādina, ka no nākamā gada ģimenes valsts pabalstu diferencēs atkarībā no bērnu skaita. Par pirmo bērnu pabalsts būs 11,38 eiro, par otro dubultā apmērā jeb 22,76 eiro, bet par trešo trīskāršā apmērā – 34,14 eiro. Tāpat ir atcelti pabalstu ierobežojumi maternitātes, paternitātes, vecāku pabalstam, slimības pabalstam u.c.

Trīs jaundzimušo meitiņu vecākiem labklājības ministrs novēl izturību, pacietību un atbildību audzinot bērnu par labiem cilvēkiem, kuri dzīvos un strādās Latvijā, portālu "Cālis.lv" informēja labklājības ministra biroja vadītāja Liene Užule.

Jau vēstīts, ka šogad piektie trīnīši – trīs meitenes – piedzima 15.decembrī, Rīgas Dzemdību namā. Valdība jau ir atbalstījusi trīnīšu vecākiem vienreizējā pabalsta piešķiršanu 8538 eiro apmērā. Minētais pabalsts tiek izmaksāts jau vairāk nekā desmit gadus, un pa šiem gadiem pabalsta apmērs ir audzis.

Pēdējos gados visvairāk trīnīšu pasaulē nācis 2011.gadā, kad trīnīši piedzima piecās ģimenēs. 2005.gadā trīnīši piedzima četrās ģimenēs, 2006.gadā trīnīši piedzima divās ģimenēs, 2007.gadā vienā ģimenē, 2008.gadā - trijās ģimenēs, 2009.gadā - vienā ģimenē, 2010.gadā - vienā ģimenē, 2012.gadā – trīs ģimenēs, 2013.gadā – vienā ģimenē.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Trīnīši Uldis Augulis
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form