bērni
Foto: PantherMedia/Scanpix

Bērnu pieskatītāju jeb auklīšu tirgus ir švaks un necaurspīdīgs. Vecākiem joprojām nav skaidrības par līdzfinansējuma saņemšanas iespējām, trūkst bērnudārzu, bet tā dēvētais aukļu reģistrs nav saprotams, tā uzskata Latvijas Privāto pirmsskolu biedrības valdes priekšsēdētāja, trīs bērnu mamma Daina Kājiņa.

Jau vēstījām, ka Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija (VBTAI) vērsusies policijā ar informāciju par kādas bērnu pieskatītājas vardarbīgo rīcību un apdraudējumu bērnam. Vecāki guvuši apstiprinājumu, ka aukle zīdaini nēsājusi aiz rokām un kājām un ar galvu uz leju. VBTAI vērsušies vairāki vecāki, kuri bija algojuši vienu un to pašu bērnu pieskatītāju – kādu pusmūža sievieti, kura piepelnās, piedāvājot šo pakalpojumu. Pēc kāda laika vecāki sāka pievērst uzmanību savu bērnu uzvedības izmaiņām – nervozitātei, satraukumam, raudulīgumam utt.

Lai pārbaudītu dienas laikā notiekošo, vecāki ieguva būtiskus pierādījumus aukles rīcībai, kas apdraud bērnu – zīdaiņa agresīvai raustīšanai, nēsāšanai aiz rokām un kājām, ar galvu uz leju utt.

Kājiņa uzskata, ka šis gadījums ir tikai sekas joprojām nesakārtotajai aukļu sistēmai. Lai gan izdarīts ir gana daudz, tomēr ne līdz galam visiem saprotami.

Ieteikumi aukles meklēšanas procesā

Vispirms noteikti ir jāapvaicājas paziņu lokā, vai nav zināma kāda laba aukle. "No mutes mutē ir vislabākās rekomendācijas," tā uzskata Kājiņa. Protams, mēs nevaram galvot ne par vienu par visiem 100%, tomēr šī sistēma strādā visefektīvāk. Biedrības vadītāja norāda, ka vecākiem nav jābaidās pieprasīt auklei rekomendācijas un piezvanīt ģimenēm, kurās aukle bērnus pieskatījusi pirms tam.

Vēl viena visai būtiska lieta, ko vecāki bieži kautrējas pieprasīt – apmeklēt aukli pie viņas mājās. Dzīvesvieta par cilvēku, viņa dzīvesveidu un attieksmi pret lietām var daudz ko pavēstīt, tādēļ ciemošanās pie aukles mājās ir vērtīga, meklējot savam mazulim pieskatītāju.

Noteikti pārrunām ar aukli jāvelta ilgāks laiks, tām jābūt vairākām sarunām. Nedrīkst ar aukli tikties vakarā, lai vienotos, ka viņa no rīta jau vienatnē paliks pieskatīt tavu bērnu, iesaka Kājiņa. Jo īpaši svarīgi tas ir zīdaiņa vecuma bērniem. Pirmās dienas tiek rekomendēts, ka mājās ar mazo paliek gan aukle, gan māmiņa. Šajā laikā mamma arī var pavērot aukles uzvedību, vai viņa nav pārāk "salda" vai pārāk atturīgs, vai nervozē, kad mazais sāk raudāt. Katrā ziņā aukles meklēšanas process nedrīkst būt sasteigts, piebilst Kājiņa.

Source

Cālis.lv

Tags

Aukle Bērnudārzi Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form