Autentiski svētki un zaļumballe: 7 pasākumi prieka pilnām brīvdienām ģimenes lokā
Foto: LETA

Brīvdienas ir laiks, kad mums ir iespēja pavadīt laiku ar saviem mīļajiem. Ja domā, vai labāk braukt pie vecmāmiņas uz dārzu vai drīzāk īstenot sen plānoto mājas uzkopšanu, iesakām ielūkoties šajā sarakstā ar spilgtākajiem šīs nedēļas notikumiem, ko sagatavojusi pasākumu platforma "Kurp.es". Starp tiem ir gan Jumja dienai veltīti pasākumi, gan īsti viduslaiku svētki, kā arī nakts ekspedīcija un pat zaļumballe Rīgas parkā. Īsumā sakot, šīs Rīgā būs krāsainas un radošas brīvdienas.

Nakts ekspedīcija bērniem "Nestāsti pasaciņas"

9. un 10. augustā pulksten 20 Dzintaru Mežaparkā notiks nakts ekspedīcija bērniem "Nestāsti pasaciņas". Pašā nakts melnumā dažu stundu garumā vairākās paralēlās norises vietās bērniem būs iespēja piedzīvot labi zināmas vai jaunas pasakas, stāstus un animācijas. Piedāvājumā ir kāda nozīmīga epizode, fragments, kas kļūst par notikumu un īstu piedzīvojumu! Par prieku bērniem un vecākiem, darbosies arī bērnu našķu tirgus.

Vairāk informācijas meklē šeit.

"Ufogolf" Saules kalendārs

Sestdienā, 10. augustā, ģimenēm ar bērniem Mežaparkā būs iespēja izmēģināt jauno sporta veidu "Ufogolf". Tā būs aktīva ģimenes atpūta brīvā dabā. Neatkarīgi no tā, vai tev šajā sporta veidā ir iepriekšēja pieredze, vai pat pirmo reizi par tādu dzirdi, jautri būs visiem, jo tie kas māk, pamācīs arī citus, kā labāk un pareizāk spēlēt "Ufogolf". Mazsvarīgs nav arī fakts, ka šis saules kalendāra pasākums veltīts īpaši Jumja dienai, kas raisa auglību, bagātību, izdošanos un veiksmi.

Vairāk informācijas par pasākumu atradīsi te.

Viduslaiku svētki "Ēverģēlības pils galmā"

Barona prombūtnes laikā, 10. augustā, Jaunpils pils mūks ir nolēmis rīkot lustīgus viduslaiku svētkus. Uz tiem tiek aicināts ikviens – liels vai mazs, vecs vai jauns. Būs galminieku izklaides, cirka mākslinieki, improvizatoru izrādes, dziedoņu koncerts, aktieru kumēdiņi, gards vīns, prāta, spēka mežģi un citas nebēdnīgas ēverģēlības. Viesus izklaidēs Liepājas ceļojošā cirka "BezTemata" mākslinieki, rādot nervus stindzinošus cirka priekšnesumus, un radošā apvienība "Spiediens" ar improvizācijas paraugdemonstrējumiem.

Vairāk informācijas šeit.

Liesmu Plūsma / Uguns diena

Ap 10. augustu zināmi vairāki svētki, kas visi atsaucas un vienādām tradīcijām un mērķi - uguns dievietes godināšanu un ražas novākšanu. Pilsētas steigā mums nav rudzu, ko pļaut, taču godināt uguns elementu, kas liek Saulei degt un liesmām dejot, 10. augustā pulksten 16 Puškina ielā 11, Rīgā, tiek aicināti arī pilsētnieki. Rituāla programmā paredzētas gan vairākas performances, gan tirdziņi, kur varēs iegādāties rotas un dabīgos produktus, gan arī radošās darbnīcas figūru veidošanā, apdrukā un citās prasmēs.

Vairāk informācijas atradīsi te.

Zaļumballe "Vēl mirkli vasarā"

"Vēl mirkli vasarā" – tā ir lieliska iespēja baudīt brīvdabas zaļumballi tepat Rīgā, Mežaparka Zaļajā teātrī, kas ir unikāla brīvdabas koncertu vieta klusā meža ielokā. Sestdien, 10. augustā, jau no pulksten 17 zaļumballi spēlēs tādas Latvijā visiem zināmas grupas un solisti kā "Apvedceļš", "Lauku muzikanti", Kaspars Antess, "Vēja runa" un "Zaļā Galma kapella".

Vairāk informācijas šeit.

Autentiski apkaimes svētki

Bijušajā Rīgas Alus rūpnīcas kvartālā, Bruņinieku ielā 2, svētdien tiks piedzīvots autentisks ieskats apkaimē, kas interpretēs kvartāla stāstus un citus materiālus mākslas izpausmēs, iesaistot apkaimes esošos un bijušos iedzīvotājus kopīgās aktivitātēs. Būs pieejama kartēšanas meistarklase, kur tiks radīta lielformāta platforma stāstu un foto atspoguļošanai. Improvizācijas duets "DIVAS" pievērsīsies stāstiem, tos interpretējot izrādē, kā arī būs citas aktivitātes – tirdziņš, sietspiedes darbnīca, foto orientēšanās, kino, kolekciju izstāde un citas.

Plašāk par pasākumu uzzināsi šeit.

Festivāls "Maskačkas foršais tas te"

Festivāls "Maskačkas foršais tas te" tiek veidots ar mērķi iepazīstināt ikvienu interesentu ar Maskavas forštatē sastopamās kultūras un mākslas specifiku un cilvēkiem, kas šajā apkaimē dzīvo un radoši darbojas. Maskavas forštates radošo pusi pasākuma apmeklētājiem 11. augustā no pulksten 15 būs iespēja iepazīt, aplūkojot fotoizstādi, darbojoties radošajās darbnīcās, apmeklējot kino zonu un izzinošās teltis, un baudot īpaši sagatavotu skatuves programmu, kuru veidos apkaimes mākslinieki un aktīvisti programmā "Brīvais mikrofons".

Vairāk informācijas šeit.

Source

Cālis.lv

Tags

Bērni Ģimene
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form