Basketbols, futbols vai vieglatlētika? Treneru padomi, kādu sporta veidu bērnam izvēlēties
Foto: Shutterstock

Doties uz treniņu vai ļaut bērnam pēc bērnudārza vai skolas paskatīties kādu filmu vai paspēlēt spēlīti telefonā? Jo bērniem jau tā esot milzu slodze, īpaši skolā. Daudzi vecāki, kuri paši nav uz "tu" ar sportu, varētu būt dilemmas priekšā, taču tie, kuri paši ir fiziski aktīvi, gan jau šādu jautājumu pat neuzdos. Šķiet, ka mūsdienās itin visur var gūt informāciju, kāpēc ir svarīgi būt fiziski aktīviem. Tomēr nereti vecāki paši nav tik kompetenti, lai izlemtu, kad un kur bērnu sūtīt sportot.

Portāls "Cālis" nolēmis vecākiem nedaudz palīdzēt, apkopojot pašu treneru stāstīto par konkrētiem sporta veidiem. Šī ir raksta pirmā daļa, kurā iepazīstināsim ar futbola, volejbola, basketbola un vieglatlētikas priekšrocībām un arīdzan mīnusiem. Jau drīzumā piedāvāsim uzzināt arī par citiem sporta veidiem.

Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) speciālisti uzsver, – mūsdienu tehnoloģiju laikmetā, kad jau pavisam mazi bērni iebāzuši degunus planšetēs vai viedtālruņos, šādi pavadot dienā pat vairākas stundas, var radīt nopietnus draudus bērnu fiziskajai un garīgajai attīstībai. Mazkustīgs dzīvesveids rada lieko svaru, stājas problēmas un sliktu miegu. Tāpat neaktīvi bērni bieži kļūst par neaktīviem pieaugušajiem.

Vai tu kā mamma vai tētis zini, cik daudz fiziskās aktivitātes nepieciešamas bērniem? Pareizā atbilde – fiziskajām aktivitātēm vajadzētu aizņemt vismaz 60 minūtes bērnu un pusaudžu ikdienā. Tas var izklausīties daudz, taču nepieciešams tikai iedrošināt un motivēt savu bērnu piedalīties vecumam atbilstošās nodarbībās, kas rada prieku.

Pediatre Liene Smane stāsta, ka sešu, septiņu gadu vecumā bērna locītavas kļūst stiprākas, bet vecumā no astoņiem līdz 11 gadiem ieteicams attīstīt bērna ātrumu, tāpēc tiek rekomendēts nodarboties ar skriešanu un vieglatlētiku, bet spēku un izturību labāk ieteicams attīstīt, tikai sasniedzot 11 gadu vecumu. Reakciju vislabāk attīstīt astoņos, deviņos gados, ritmu un līdzsvara izjūtu – no deviņiem līdz 12 gadiem, bet pēc 12 gadiem jau ir grūti veidot prasmi orientēties telpā un iemācīt sarežģītu kustību tehniku.

"Daudzus vecākus nodarbina jautājums, kad bērnu sūtīt uz sporta sekciju. Piemērots vecums tam ir četri, pieci gadi, tad jau var sākt mazuļa iepazīšanos ar dažādiem sporta veidiem un vērot, kurš no tiem viņam patīk vislabāk. Vadoties pēc vispasaules sporta organizācijas ieteikumiem, bērnam ir jābūt fiziski aktīvam ne mazāk kā 60 minūtes dienā, tomēr Latvijā diemžēl vecāki ne vienmēr to ievēro. Tas ir viens no iemesliem, kāpēc līdz pat 25 procentiem bērnu ir novērota aptaukošanās," atzīst pediatre.

Bet tālāk lasi jau nedaudz konkrētāk par četriem sporta veidiem!

Source

Cālis.lv

Tags

Basketbols Bērna veselība Futbols Lasāmgabali Latvijas Futbola federācija Pludmales volejbols Sports Vieglatlētika Volejbols
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form