Belēvičs un Bergmanis ar dalību 'Pīļu skrējienā' aktualizēs vīriešu veselības nozīmi
Foto: LETA

Svētdien, 13. septembrī, kad tiks svinēta Tēva diena, Rīgas centrā nu jau trešo gadu notiks "Pīļu skrējiens", kura mērķis ir pievērst uzamnību vīriešu veselībai visos vecumos. Tā ir sava veida labdarības akcija. Kopš pagājušā gada, kad projekts tika ievietots arī "Ziedot.lv" mājas lapā, vīriešu veselības problēmu risināšanai ir savākti 2065 eiro.

"Pīļu skrējienu 2015" atklās aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis un veselības ministrs Guntis Belēvičs.

Ministrs, piedaloties akcijā, vēlas uzsvērt, cik nozīmīga ir vīriešu veselība laikā, kad viens no valsts būtiskākajiem uzdevumiem ir Nacionālo bruņoto spēku personālsastāva palielināšana un stiprināšana, portālu "Cālis.lv" informēja aizsardzības ministra preses sekretāre Līga Krapāne.

Pasākumu organizē vīriešu organizācijas "Round Table" Latvijas klubs sadarbībā ar Rīgas Austrumu Klīniskās universitātes slimnīcu un Rīgas Austrumu Klīniskās universitātes slimnīcas atbalsta fondu.

Pirmais vīriešu veselībai veltītais "Pīļu skrējiens" notika 2013.gadā, pēc kura pasākuma organizatori kopā ar atbalstītājiem par saziedoto naudu veikuši informatīvu kampaņu vīriešu veselības veicināšanai, kā arī par 2013. gadā saziedotajiem līdzekļiem 2014. gada septembrī Gulbenes novadā tika nodrošināta iespēja jebkuram vīrietim vecumā virs 40 gadiem veikt bezmaksas PSA testa (prostate-specific antigen) asins analīzes. Projekta laikā Gulbenē tika veiktas 104 PSA testa analīzes un atklāti vairāki vēža gadījumi agrīnā stadijā, kuri ir jau saņēmuši atbilstošu ārstēšanu.

Tāpat par 2014. gadā saziedotajiem līdzekļiem pašlaik Gulbenes novadā tiek organizēta iespēja sniegt bezmaksas ārsta urologa konsultācijas šā gada oktobrī.

"Pīļu skrējiens 2015" notiks 13. septembrī no pulksten 12 līdz 14 Rīgas kanāla posmā starp Nacionālo operu un Brīvības pieminekli.

Ja ziedosi piecus eiro, tev tiks piešķirts pīlītes kārtas numurs, kas savukārt atbilst vienai no pīlītēm, kuras tiks peldinātas kanālā - "Pīļu skrējienā 2015". Jebkura pasākumā ziedotā summa tiks izlietota vīriešu bezmaksas veselības pārbaudei, bet pirmās 35 pīlītes iegūs dažādas atbalstītāju sarūpētās balvas.

Pasākumu vadīs Kaspars Zlidnis, par muzikālo noformējumu gādās grupa "Gain Fast", bet bērniem būs iespēja izpausties radošajās darbnīciņās - seju apgleznošana, balonu locīšana, kā arī piedalīties gigantiskajās spēlēs. Turklāt būs iespēja salikt lielo Smurfu puzli un pat varbūt satikt viņu klātienē!

Source

Cālis.lv

Tags

Austrumu klīniskā universitātes slimnīca Guntis Belēvičs Raimonds Bergmanis Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīca Ziedot.lv
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form