Bērniem ar neatgriezeniskiem funkcionēšanas ierobežojumiem noteiks invaliditāti bez atkārtotas ekspertīzes
Foto: Shutterstock

Visiem bērniem ar stabiliem un neatgriezeniskiem funkcionēšanas ierobežojumiem neatkarīgi no to pakāpes, bet kuru dēļ invaliditāte ir bijusi nepārtraukti noteikta vienu vai vairāk gadus, turpmāk, veicot kārtējo invaliditātes ekspertīzi, noteiks invaliditāti bez atkārtota ekspertīzes termiņa līdz pilngadības sasniegšanai.

To nosaka otrdien, 15. maijā, valdības sēdē pieņemtais grozījums noteikumos par prognozējamas invaliditātes, invaliditātes un darbspēju zaudējuma noteikšanas kritērijiem, termiņiem un kārtību.

Tādējādi tiks dota iespēja saņemt sociālās garantijas par bērnu līdz bērna pilngadības sasniegšanai bez atkārtotas dokumentu kārtošanas un iesniegšanas komisijā. Vienlaikus labojums neizslēdz iespēju, lai arī bērnam būs noteikta invaliditāte uz periodu līdz 18 gadu vecumam, mainoties funkcionēšanas ierobežojumu smaguma pakāpei, iesniegt pieprasījumu veikt atkārtotu ekspertīzi, informē Egils Zariņš, Labklājības ministrijas Komunikācijas nodaļas sabiedrisko attiecību speciālists.

Saskaņā ar Labklājības ministrijas datiem, 2017. gada decembrī invaliditāte bija noteikta 8455 bērniem, no kuriem invaliditāte līdz 18 gadiem bez atkārtotas ekspertīzes termiņa bija noteikta aptuveni 40 procentiem bērnu.

Tags

Labklājības ministrija

Comment Form