Bērniem domātā gāmatā par programmēšanu skaidro, kas atrodas datoram 'vēderā'
Foto: Publicitātes attēls

Klajā nākusi somu stāstnieces Lindas Liukasas programmēšanas grāmatas bērniem "Sveika, Rūbij! Programmēšanas piedzīvojumi" otrā daļa "Sveika, Rūbij! Ceļojums datora iekšienē".

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Šis ir jau otrais autores grāmatas izdevums latviešu valodā, ar kura palīdzību bērniem būs iespējams iepazīt aizraujošo programmēšanas pasauli, kā arī uzzināt vairāk par to, kas atrodas datoram iekšpusē.

Grāmatas "Sveika, Rūbij! Ceļojums datora iekšienē" (Hello Ruby: The Great Journey Inside the Computer) autore ir somu stāstniece un datorprogrammētāja Linda Liukasa. 2014. gada pavasarī pirmās grāmatas "Sveika, Rūbij! Programmēšanas piedzīvojumi" (Hello Ruby: Adventures in Coding) iecere kolektīvās finansēšanas platformā "Kickstarter" savāca ievērojamu summu – 380 000 ASV dolāru (ap 352 000 eiro) un kopš tā laika grāmata ir iemantojusi lielu popularitāti, tulkota vairāk nekā 20 valodās.

Šajā izdevumā stāsts par mazo varoni Rūbiju turpinās. Rūbija nokļūst brīnumainā vietā – datora iekšienē un iegūst jaunus draugus. Grāmatas svarīga sastāvdaļa ir interesanti un radoši uzdevumi.

Autore Liukasa uzsver, ka šī ir pēdējā bērnu paaudze, kas atcerēsies datorus kā kasti ar spožu ekrānu. Grāmata atklāj datora darbošanās principus: "Šis ir radošs skatījums uz neskaitāmajām tehnoloģiskajām ierīcēm un to, kas norisinās mirdzošo, noslēpumaino korpusu iekšienē. Pirms pusotra gadsimta Luiss Kerols iesvieda Alisi brīnumainajā Aizspogulijā. Es sūtu Rūbiju līdzīgā piedzīvojumā: viņa sastapsies gan ar operētājsistēmu, gan ar sīciņajiem bitiem un visu citu, kas tiem pa vidu."

Autore mazos lasītājus iepazīstina ar tehnoloģiju pasauli caur stāstu un atraktīvajiem grāmatas varoņiem, kā arī radošiem uzdevumiem, kuri veicina izpratni par programmēšanu un attīsta algoritmisko domāšanu.

Grāmata paredzēta bērniem no piecu gadu vecuma. Tās ilustrācijas ir veidojusi pati autore. Grāmatu latviešu valodā izdevusi biedrība bērniem "Droši un koši". No angļu valodas tulkojusi Aija Biezaite. Ar Somijas vēstniecības atbalstu 20. decembrī tiks organizēta grāmatas svinīga atklāšana un bērnu interešu izglītības iestādē "Robo Hub" notiks Lindas Liukasas vadīta nodarbība bērniem.

Liukasa ir programmētāja, stāstniece un ilustratore no Helsinkiem Somijā. Pēc autores domām, programmēšana ir viena no 21. gadsimta pamatprasmēm un vajadzība pārzināt programmēšanas ābeci ir nenovēršama. Linda ir labi pazīstama programmēšanas pasaulē, viņa jau darbojusies izglītības tehnoloģiju jomā, pirms tai tika dots šāds nosaukums. Linda ir dibinājusi globālo projektu "Rails Girls", kura laikā jaunām sievietēm visā pasaulē tiek mācīti programmēšanas pamati. Dažu gadu laikā brīvprātīgo vadītās meistardarbnīcās vairāk nekā 250 pilsētās programmēšanas pamatus apguvušas vairāk nekā 10 tūkstoši sieviešu. Viņa ir strādājusi Ņujorkas "Codecademy" – programmēšanas izglītības uzņēmumā, kas lepojas ar miljoniem lietotāju visā pasaulē.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form