Bērniem uzlauž sociālos kontus. Īsfilmas skolēniem par drošību un uzvedību internetā
Foto: Shutterstock

9. februārī ar saukli "Drošāks internets sākas ar tevi!" Latvijā un daudzās pasaules valstīs tiek atzīmēta Drošāka interneta diena. Drossinternets.lv ir sagatavojis izglītojošu īsfilmu ciklu sākumskolas skolēniem "Vaifija interneta alfabēts", rīko aizraujošu tiešsaistes viktorīnu par interneta izmantošanu visu klašu skolēniem un pieaugušajiem, kā arī aicina ikvienu šajā laikā būt uzmanīgiem un rūpēties par savu drošību internetā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Esam novērojuši, ka aizvadītajā gadā bija ļoti aktīvi finanšu krāpnieki, viltus ziņu izplatītāji, sociālo tīklu kontu uzlauzēji un citi ļaunprātīgi darboņi. Drossinternets.lv ziņojumu līnijā pērn saņēmām arvien vairāk ziņojumu un saucienu pēc palīdzības gan no bērniem, kuru sociālo tīklu konti bija uzlauzti, gan no pieaugušajiem, kuri kļuvuši par krāpšanas upuriem. Tāpēc šajā laikā, kad ļaunprātīgu nolūku vadītas personas izdomā arvien jaunus paņēmienus, kā manipulēt ar cilvēku prātiem, ir īpaši svarīgi ikvienam apzināties riskus un mācēt sevi pasargāt internetā. Tāpēc šogad mūsu Drošāka interneta dienas aktivitātes ir vērstas gan uz bērnu izglītošanu, gan informācijas aktualizēšanu par drošību internetā ikvienam interneta lietotājam," skaidro Drossinternets.lv vadītāja Maija Katkovska.

"Vaifija interneta alfabēts" ir izglītojošu īsfilmu cikls sākumskolas skolēniem, kas palīdzēs kopā ar skolotāju vai vecākiem apgūt zināšanas par drošību un pieklājīgu uzvedību internetā, jēgpilnu tehnoloģiju lietošanu, kritisko domāšanu un darbu ar informāciju. Īsfilmu galvenais varonis ir internetā dzīvojošs zēns Vaifijs, kas māca bērniem svarīgākos vārdus, kuri jāzina katram interneta lietotājam.

Skatoties īsfilmas, bērni varēs gan atkārtot alfabētu, gan apgūt jaunus vārdus, izprast to saistību ar internetu un uzzināt daudz jauna par drošu un labu uzvedību internetā. Īsfilmas ir papildinātas ar plašu izdales materiālu klāstu – ieteikumiem pedagogiem un vecākiem, atgādņu materiālu bērniem un darba lapu sava interneta alfabēta rakstīšanai. Iegūtās zināšanas varēs pārbaudīt ar sagatavoto testa jautājumu palīdzību.

Tiešsaistes viktorīna visu vecumu skolēniem par interneta izmantošanu ietver jautājumus gan par interneta vēsturi, terminiem, dažādiem izaicinājumiem un interneta izmantošanas paradumiem, gan arī par drošību un medijpratību. Viktorīna organizēta sadarbībā ar Viktorina.lv, gudrākajiem un ātrākajiem paredzot balvas.

9. februārī ''LIVE'' viktorīnā spēkiem mērosies visu klašu skolēni un pieaugušie. Pēc tam viktorīnā līdz 28. februārim varēs piedalīties ikviens interesants, atbildot uz jautājumiem sev ērtā laikā.

Tags

Drošība internetā
0
Skolēns
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form