Jau kopš 1925. gada 1. jūnijs tiek atzīmēts kā Starptautiskā bērnu aizsardzības diena. Tie ir svētki bērniem, kas turklāt vēl ir mācību gada beigas un brīvdienu sākums. Atzīmējot šos svētkus, nedēļas nogalē un 1.jūnijā daudzviet Latvijā notiks dažādi izklaidējoši pasākumi. Piedāvājam apkopojumu, kur kopā ar bērniem nosvinēt svētku dienu.

Sestdiena, 30. maijs

No pulksten 10 līdz 16 Kalnciema kvartālā notiks festivāls bērniem "Dari pats!". Uz skatuves pulksten 11 ar koncertu uzstāsies bērnu vokālā popgrupa "Asni", pulksetn 12 - bērnu attīstošās studijas "Anneles Pļavas" muzikālā izrāde "Iedomīgais sienāzis", pulksten 13 - teātra "3 Māsas" muzikālā izrāde "Kas par traku, tas par traku", bet pulksten 14.30 - Pārdaugavas priekšālasītāji kopā ar Mazo Mulu.

Papildus tam visas dienas garumā festivāla apmeklētāji varēs darboties dažādās radošajās darbnīcās.

No pulksten 12 līdz 18 Esplanādē norisināsies drošības festivāls "Piedzīvojumu vasara 2015". Pasākums tiek rīkots trešo reizi, un arī šogad tā apmeklētājiem būs iespēja papildināt savas zināšanas jautājumos, kas saistīti ar drošību un veselību, kā arī piedalīties dažādās izklaidējošās aktivitātēs.

Jau tradicionāli Valsts policija piedalās pasākuma "Piedzīvojumu vasara 2015" rīkošanā. Par radošām aktivitātēm dažāda vecuma apmeklētājiem būs parūpējušies gan policisti, gan citi operatīvie dienesti un mūsu izcilie sportisti, kuri bērniem, jauniešiem un viņu vecākiem atgādinās, kā parūpēties par savu drošību un veselību vasarā, kā arī dalīsies dzīves un sporta pieredzē.

Drošības festivāla apmeklētāji ir aicināti pasākumā piedalīties, izmantojot Piedzīvojumu karti, – tajā būs atzīmēti uzdevumi, kas jāizpilda katrā no tematiskajām zonām. Papildus uzdevumu veikšanai būs iespēja iesaistīties arī citās aizraujošās aktivitātēs – ikviens varēs tuvāk aplūkot dienestu operatīvos transportlīdzekļus un speciālo tehniku, kā arī uzzināt visu svarīgāko par drošību interneta vidē.

Bērnu aizsardzības dienai veltīto pasākumu afiša
Foto: photosavvy / cc

Visas dienas garumā darbosies arī improvizētā studija, kurā pasākuma vadītāja runāsies ar drošības dienestu pārstāvjiem. Viņi stāstīs par darba ikdienu, nestandarta situācijām un pieredzi, kā arī sniegs ieteikumus vasaras aktivitātēm. Studijā viesosies arī Latvijas sportisti – bobslejisti Oskars Melbārdis, Daumants Dreiškens, Oskars Ķibermanis un Uģis Žaļims, kamaniņbraucēji brāļi Andris un Juris Šici un Oskars Gudramovičs, kā arī sekeletonisti Martins un Tomass Dukuri.

Pasākuma laikā apmeklētājiem būs iespēja darboties arī radošajā darbnīcā un pašiem uztaisīt savu policista cepuri, kā arī iejusties policista tēlā "Foto stūrītī". Lai vasara tiktu pavadīta bez liekām raizēm un pārdzīvojumiem, policijas Prevencijas vadības nodaļa aicina piedalīties arī spēlē "Lielais jautājumu rats", kur ikviens varēs pārbaudīt savas zināšanas par drošības jautājumiem.

Visas dienas garumā būs vērojami arī Valsts policijas, Valsts ieņēmumu dienesta un Valsts robežsardzes dienesta suņu paraugdemonstrējumi, kā arī Speciālo uzdevumu vienības tuvcīņas paraugdemonstrējumi.

Par dažādām aktivitātēm būs parūpējušies arī Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests, Policistu velobiedrība, Ceļu satiksmes un drošības direkcija, Rīgas pašvaldības policija un citi dienesti.

No pulksten 13 līdz 16.00 Bērnu un jauniešu centra "Bolderāja" pagalmā - Flotes ielā 8 notiks pasākums "Sēd uz sliekšņa pasaciņa". Tā laikā notiks Rīgas Interešu izglītības iestāžu audzēkņu priekšnesumi, radošās darbnīcas, sportiskās aktivitātes gan lieliem, gan maziem.

No pulksten 14 līdz 15.30 Kultūras centrā "Imanta" būs koncerts "Lidojums". Piedalās bērnu un jauniešu vokālais ansamblis "Tu un es" (vadītāja Ieva Sutugova), bērnu un jauniešu deju studija "Mazais Andžiņš" (vadītāja Inga Majore), soliste Aija Vītoliņa. Koncertu vada Pēteris Šogolovs.

No pulksten 11 līdz 16 Latvijas Dabas muzejā notiks šīs sezonas pēdējā ģimenes diena "Muzeja dārgumi", kas veltīta muzeja jubilejai.

Ģimenes dienā muzejs aicina doties nelielā ceļojumā pa muzeja ekspozīcijām, lai iepazītu īpaši vērtīgos eksponātus un kopā uzzinātu, kāpēc tieši šie ir vislielākie dārgumi. Klausoties, vērojot, pildot uzdevumus, apmeklētāji varēs izveidot savu Dabas muzeja dārgumu grāmatiņu. Ģimenes diena notiks vairākās ekspozīcijās, iepriekšēja pieteikšanās nav nepieciešama, dalība ar muzeja ieejas biļetēm.

No pulksten 11 līdz 16 Jūrmalas brīvdabas muzeja teritorijā notiks labdarības svētki "Kopā mēs varam vairāk". Ikgadējo pasākumu organizē labdarības fonds "Latvijas Bērnu Hospiss" ar mērķi savākt līdzekļus bērnu ārstniecības - rehabilitācijas nometņu regulārai organizēšanai bērniem ar īpašām vajadzībām.

Svētkos notiks svinīgs koncerts, kurā piedalīsies starptautisko koncertu un 2014. gada Eiropas čempionāta laureāts bērnu balets "Arabeska", konkursa "Latvijas Balss: Bērni" nominante Anastasija Beskorovaina un daudzi citi talantīgi bērni.

Svētku "Kopā mēs varam vairāk" laikā apmeklētāji varēs arī personīgi iepazīties ar bērniem ar īpašām vajadzībām, kuriem organizētās rehabilitācijas nometnes ir īsts brīnums viņu ikdienas dzīvē. 

Pasākumā darbosies arī vairākas radošās darbnīcas. Visi, kuri vēlēsies, varēs izveidot dažādas figūriņas no gaisa baloniem, darināt ziedus no papīra, kā arī adīt vilnas izstrādājumus Valdorfa skolas skolotāja vadībā. Meitenēm būs interesanti iemācīties pīt franču bizes. Viesi, kas ieradīsies ar ģimenēm, aicināti piedalīties sporta stafetē ar balvām "Mamma, tētis, es – sportiska ģimene".

Jūrmalas brīvdabas muzeja teritorijā atrodas arī Ragakāpas dabas parks. Pēc izklaidēm un pastaigām būs iespējams iestiprināties ar pastilu, kas ir cepta uz ugunskura, kēksiem, cukurvati un "Raganas dzērienu", ko pagatavos Ragana.

Pasākums notiks Jūrmalā, Lielupē, Tīklu 1А. Ieeja – brīva. Tie, kuri vēlēsies, varēs ziedot labdarības fondam "Latvijas Bērnu Hospiss" īpašās ziedojumu kastītēs.

Svētdiena, 31. maijs

No pulksten 11 līdz 14 Rīgas Centrāltirgū notiks Starptautiskajai Bērnu aizsardzības dienai veltīts pasākums ar sportiskām aktivitātēm, jautrām rotaļām, radošām darbnīcām un veselīgo kokteiļu meistarklasi. 

Nēģu laukumā ikviens varēs piedalīties dažādās sportiskās atrakcijās, piemēram, pārbaudīt savu veiklību burkānu makšķerēšanā, bungu sišanā, bundžu gāšanā un pat govs slaukšanā. Uztura speciāliste Lizete Maldere kopā ar bērniem pētīs uztura piramīdu. Vienlaikus, norisināsies veselīgo kokteiļu gatavošanas meistarklase trenera un veselīga ēdiena entuziasta Kārļa Bīrmaņa vadībā. Visus pagatavotos dzērienus varēs nogaršot, kā arī uzzināt to receptes un pagatavošanas noslēpumus.

Pasākuma laikā ikviens varēs iesaistīties radošajās darbnīcās un dot vaļu iztēlei, lai radītu savu veiksmes nozīmīti vai īpašu sporta krekliņu, kāda nebūs nevienam citam.

Visa pasākuma laikā dalībniekus uzmundrinās Rīgas Centrāltirgus jaunākie draugi – talismani Turziņa un Groziņš, kas labprāt fotografēsies ar bērniem un aktīvākos arī apbalvos. Visas aktivitātes un darbnīcas būs bez maksas.

No pulksten 11 līdz 17 Spīķeru kvartāls aicina lielus un mazus uz bērnu dienas svētkiem. Mazos svētku viesus Spīķeros sagaidīs skatuves programma, kurā "Dirty Deal Teatro" aicinās skatītājus uz izrādi "Mākoņi" Paulas Pļavnieces režijā, piedaloties aktieriem Andrejam Možeiko un Artūram Putniņam. Izrādē aktieri veiks dažādus fizikālus un mākslinieciskus eksperimentus, lai bērniem saprotamā veidā izstāstītu un parādītu, cik skaistā pasaulē dzīvojam.

Tāpat skatuves programmā būs arī bērnu literatūras lasījumi, kuros piedalīsies interneta žurnāla "Satori.lv" autori: Inga Gaile, Ērika Bērziņa, Inga Žolude, Ieva Melgalve, Kārlis Vērdiņš, kā arī "Satori.lv" galvenais redaktors Ilmārs Šlāpins.

Pēcpusdienā bērni tiks iepazīstināti ar igauņu rakstnieces Aino Pervikas grāmatu "Prezidents". Pasākumā piedalīsies arī grāmatas tulkotāja Maima Grīnberga un redaktore Inese Zandere.

Paralēli skatuves programmai Spīķeru kvartālā visas dienas garumā norisināsies dažādas radošās darbnīcas, kurās bērni varēs radoši izpausties zīmējot, radot paši savus dzejoļus, no vecām radot jaunas lietas, spēlējot galda spēles, veidojot floristikas dekorus, klausoties dzejā un prozā, veidojot putnu mājiņas u.c.

Pasākumā būs arī sportiskas aktivitātes visai ģimenei, kuras izpildot varēs tikt pie jaukām piemiņas balvām. Savukārt Spīķeru pagalmā visas dienas garumā apmeklētāji aicināti iegriezties bērnu lietu tirdziņā, kura moto – "dabīgais bērniem", piedāvājot koka un citu dabīgu materiālu rotaļlietas, Latvijā radītu apģērbu bērniem, veselīgas uzkodas un citas jaukas lietas.

Pasākums "Bērnu diena Spīķeros" norisināsies Spīķeru kvartālā, Maskavas ielā 10. Ieeja pasākumā bez maksas.

No pulksten 11 līdz 16 Kultūras pils "Ziemeļblāzma" parkā notiks Ziemeļblāzmas bērnu svētki "Dullā Daukas ceļojums". Tā laikā būs pieejamas radošās darbnīcas un interešu stendi, grāmatu maiņas punkts, piepūšamās atrakcijas, ekskursijas pilī un vizināšanās zirgu pajūgā. Svētku koncertā piedalīsies Rīgas kultūras iestāžu bērnu kolektīvi, A. Dombrovska mūzikas skolas audzēkņi, bet noslēgumā - grupa "Musiqq".

No pulksten 12 līdz 15 "Bērnu diena" Mazajā ģildē. Paredzēts koncerts, kurā piedalīsies bērnu un jauniešu vokālais ansamblis "Kolibri", Latvijas Nacionālās operas solists Jānis Apeinis, bet no pulksten 13 līdz 15 - radošās darbnīcas Mazās ģildes dārziņā.

No pulksten 12 līdz 16 Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā notiks Rīgas Skolēnu pils svētki "es atnācu dižoties, nāciet, tautas, skatīties!". Šis pasākums gan nav bez maksas. Pasākuma laikā būs gan koncerti, gan radošās darbnīcas, meistarklases, audzēkņu darbu izstādes, prāta spēles, konkursi un sacensības muzeja sētās, atrakcijas, rotaļas un spēles, orientēšanās sacensības, kāpšanas siena muzeja teritorijā. Ieeja muzejā: 4,27 eiro pieaugušajiem, 2,85 eiro pensionāriem, 2,13 eiro pilna laika studentiem, 1,42 eiro skolniekiem, 0,71 eiro skolēniem-invalīdiem. Pirmsskolas vecuma bērniem bez maksas.

Pirmdiena, 1.jūnijs

No pulksten 12 līdz 15 Bērnu Klīniskajā universitātes slimnīcas teritorijā norisināsies dārza svētki mazajiem pacientiem, viņu vecākiem un slimnīcas personālam. Dārza svētkos būs iespēja tikties sirsnīgā atmosfērā, gūt jaukas emocijas un vērtīgu pieredzi, jo arī veselīgs uzturs un dzīvesprieks palīdz veseļoties! Dārza svētkus atbalsta un tajos piedalīsies virkne pazīstamu pavāru no labākajiem restorāniem. Pavāri piedāvās veselīgas pusdienas atraktīvā veidā, lai mazie un lielie varētu ne tikai degustēt, bet arī apgūt gatavošanas prasmes un arī mājās esot varētu papildināt ikdienas ēdienkarti.

Dārza svētkos Baibas Sipenieces-Gavares un Jāņa Romanovska virsvadībā ēšanas prieki mīsies ar interesantiem priekšnesumiem un atrakcijām – milzu spēlēm, radošajām darbnīcām, mīmiem, garkājiem, galda hokeja sacensībām kopā ar "Dinamo Rīga" hokejistiem un, protams, mūsu Dr.Klauniem, tāpēc ļoti ceram, ka visiem, kuri todien būs Bērnu slimnīcā, šie patiesi būs īsti svētki, ko atcerēties, uzsver Bērnu slimnīcas pārstāvji.

Dārza svētkos piedalīsies arī Dace Seisuma, kura Valsts prezidenta Aandra Bērziņa prezidentūras laikā ir bijusi aktīva Bērnu slimnīcas fonda projektu atbalstītāja.

Pusdienas un atrakcijas svētku apmeklētājiem ir bez maksas.

Saules muzejs piedāvā bezmaksas ekskursijas un aicina mazos apmeklētājus un viņu vecākus doties izzināt Visuma plašumus un atrast savu Sauli. Ekskursija latviešu valodā sāksies pulksten 13, bet krievu valodā – pulksten – 15, un tās papildinās video par Sauli. Radošajā darbnīcā katram būs iespēja ļauties iedvesmai un izkrāsot savu mazo ģipša saulīti, kuru apmeklētāji saņems dāvanā. Visas dienas garumā apmeklētāji tiks cienāti ar muzeja sarūpētiem gardumiņiem.

No pulksten 11 līdz 15 Ķīpsalā, Pilsētas Jahtkluba piestātnē notiks Bērnu aizsardzības dienai veltīts labdarības pasākums "Daugava zem burām", kurā gan tiks sniegta informācija par drošību uz ūdens, gan būs iespējams vizināties ar jahtām un katamarāniem.

Pasākumu organizē Valsts policijas Reģiona pārvalde sadarbībā ar Rīgas domes Labklājības departamentu, Rīgas Sociālo dienestu, Rīgas pašvaldības Bērnu un jauniešu centru, kā arī burāšanas skolu "Nautica".

Labdarības pasākuma "Daugava zem burām" laikā bērniem būs iespēja iepazīties ar ūdens satiksmes noteikumiem un drošības jautājumiem, kā arī tiks organizēts brauciens pa Daugavu ar buru jahtām un katamarāniem. Pasākumā plānots, ka piedalīsies 104 bērni - gan projekta "Roku rokā" dalībnieki, gan bērni no Rīgas pašvaldības Bērnu un jauniešu centra un Rīgas Sociālā dienesta.

Source

Cālis.lv

Tags

Bērni Bērnu klīniskā universitātes slimnīca Ceļu satiksmes drošības direkcija Kalnciema kvartāls Kultūras pils "Ziemeļblāzma" Latvijas Dabas muzejs Rīgas Centrāltirgus Robežsardze Spīķeru kvartāls Valsts policija Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form