Bērnu palīgi ārpus mājām: stāsti par iedvesmojošiem skolotājiem un treneriem
Foto: Privātais arhīvs

Lai gan šobrīd bērni iejūtas mājmācības skolēnu lomās un ārpusstundu aktivitāšu vietā fiziski vai radoši izpaužas savā istabā vai mājas pagalmā, skolotāji un treneri aizvien ir vieni no galvenajiem palīgiem prasmju un zinību apgūšanā. Šo profesiju pārstāvjiem darbs ar bērniem ir sirdslieta, kas atspoguļojas gan vārdos, gan darbos.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Ir jaunieši, kas izvēlas dzīvi saistīt ar skolotāja darbu jau uzreiz pēc vidusskolas absolvēšanas, kamēr citiem šāda doma prātā neienāk vēl daudzus gadus. Viņi izvēlas "apviļāties" citās profesijās, un tikai ar laiku apzinās, ka tieši prasmju mācīšana jaunākajai sabiedrības daļai ir viņu dzīves aicinājums. Daļa no viņiem iestājas nodibinājumā "Iespējamā misija" (IM), kas pēc dažādu posmu iziešanas ļauj saukt sevi par skolotāju.

Ja dienas pirmo pusi bērni parasti pavada skolas solā, tad otrā daļa aizrit dažādos pulciņos un nodarbībās. Iespēju klāsts ir plašs – var zīmēt, dejot, iesaistīties kādā sporta komandā vai individuālajās nodarbēs, tāpēc šis lēmums nebūt nav no vienkāršākajiem. Bieži vien izlemt, kurā pulciņā bērnu sūtīt, palīdz treneru un pasniedzēju iepazīšana. Tas ļauj vecāku satraukumam norimt, apzinoties, ka atvase atrodas drošās un profesionālās rokās.

Lūk, zemāk esam apkopojuši laika gaitā iekrātās portālā "Cālis" publicētos rakstus ar dažādiem skolotājiem un treneriem galvenajā lomā, kuru sirdīs darbam ar bērniem ir īpaša vieta.


Tags

Karjera Skola
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form